Góly Pirátů? Mohl bych to být já, culí se Klhůfek. Na Růžičku vzpomíná rád

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Pavel Klhůfek je jednou z chomutovských posil do útoku, která se připojila v právě probíhající letní přípravě. Zlínský odchovanec se přesunul v rámci extraligy přes celou republiku po osobním a rychlém kontaktu s hlavním trenérem Vladimírem Růžičkou, jenž umožnil nováčkovi u Pirátů start mezi seniory.

Nový fanshop

Pavel Klhůfek se po dvouletém angažmá na Slovensku přesunul do Zlína, odkud po roce zamířil na sever Čech. „Ve Zlíně jsem měl opci, řešilo se to, ale ozval se mi pan Růžička s tím, že mě prostě chce. Nakonec neprojevili zájem, takže mě pustili. Lépe se jde někam, kde vás chtěj než někam, kde říkají nevíme a my tohle a tamto,“ uvádí mladý forvard.

Když Vladimír Růžička skládá tým, spoléhá na hráče, které zná z dřívějšího působení. Nyní tomu není jinak. „Už jsem pod panem Růžičkou hrál na Slavii, takže jsem byl strašně šťastný a překvapený, když mi zavolal,“ přiznává. „Jsem rád, že jsem tady a dostanu šanci,“ připojuje.

Jelikož měl Pavel Klhůfek ve smlouvě opci, nemohl komunikovat s jinými kluby, takže se přesun do Chomutova trochu pozdržel. „Řekl jsem mu, že jsem vázaný ve Zlíně, od kterého jsem musel mít svolení, abych mohl s někým jednat. Já jsem to takhle podal – ať mi uplatní obci, nebo mě nechají jít. Opci neuplatili a já jsem si mohl najít něco jiného, takže jsem teď tady,“ vypráví celý proces.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Vladimír Růžička je rázné koučovské povahy a nebojí se říct hráčům od plic, co přesně si myslí. Další stránkou vítěze z Nagana je, že dává šanci mladým hokejistům, aby ukázali, co v nich je. A to je přesně případ Pavla Klhůfka. „Já mám na pana Růžičky vzpomínky jenom dobré, protože jsem díky němu začal hrát seniorský hokej. Když jsem začínal na Slavii jako junior, on si mě vytáhl do áčka,“ potvrzuje a přidává další podrobnosti: „Připsal jsem si pod ním první start v extralize i premiérový gól, takže s ním mám zkušenosti jenom dobré.“

A jak dobře trenéra zná, dokazuje další zkušeností: „Všichni to o něm vědí, že je schopný posadit hráče z první lajny nebo prohodit hráče z první do čtvrté lajny a naopak. Je to podle momentální formy a jak se hráči daří. Taky se mi líbí, že když se nepovede jeden zápas, nechodí následující den a nekouká se skrz prsty, prostě se nepovedl zápas, jede se dál a tady máš další šanci.“

Rodák ze Zlína neměl po návratu ze zahraničí snadný ročník, což se podepsalo i na produktivitě, která se zastavila na devíti kanadských bodech. Přesto ví, že branky bude hlavní trenér Pirátů vyžadovat. „Myslím, že bude chtít, abych dával góly, protože ve Zlíně jsem za poslední čtyři zápasy dal tři,“ naznačuje zlepšenou střelbu v play off extraligy. „Jsem připravený pomoci produktivitou a jakoukoliv hrou, kterou bude pan Růžička chtít,“ dodává Klhůfek.

V čem teda celou základní část vězel kámen úrazu? „Minulou sezónu, když jsem přišel ze Slovenska, jsem se potýkal se zraněním kolene. Jsem Zlínu vděčný, že mě podepsali a dali mi šanci. Na začátku sezony, asi do Vánoc, jsem se hodně trápil a hledal se. Nebyl jsem stoprocentní, což jsem si asi v hlavě nechtěl přiznat. Pro každého sportovce, když nemůže hrát naplno, je to těžké,“ říká šestadvacetiletý útočník. „Po olympijské přestávce jsem začal hrát, začalo se mi dařit a možná i díky tomu jsem teď tady,“ domnívá se.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Po odchodu Michala Vondrky, budou muset další útočníci nahradit bodovou ztrátu. „Každý rok vyleze někdo jiný. Z hráče ve třetí nebo ve čtvrté lajně se udělá jednička nebo dvojka. Začne se mu dařit, bude dělat body,“ líčí a pokračuje, „určitě bych se nezlobil, kdybych to byl já. I když bych nebyl, doufám, že to bude někdo jiný z kluků, který nás potáhne a bude se nám dařit.“

Právě kvůli přesunu kapitána Vondrky, jehož Vladimír Růžička a sportovní manažer v jedné osobě nenahradil jednoznačnou produktivní sílou, jsou Piráti v některých odhadech na spodku tabulky. „Minulý rok jsem byl v týmu, o kterém se říkalo, že skončíme čtrnáctí. Prognózy neřeším a asi ani nikdo v šatně. Myslím, že máme tým poskládaný dobře a bude šlapat. Jsme mladí kluci doplnění zkušenějšími hráči,“ přibližuje forvard se zkušenostmi ze slovenské extraligy.

„Když někdo napíše, nevím kde, že vás tipuje na třinácté nebo čtrnácté místo. Potom v polovině sezony začne říkat ‚ten Zlín je dobrý, já jsem to věděl‘. Prognózy prostě neřešíme a soustředíme se jenom na sebe, abychom odvedli dobrou práci a udělali play off. Je to výborná motivace, když vás někdo odsoudí, abychom mu ukázali, že se spletl,“ uzavírá Pavel Klhůfek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz