Gólmani sebou švihali aneb Jak Frodl vyměnil brusle za kolečka a má stříbro

Foto: hcskoda.cz

16. července 15:44

Adam Bagar

Zatímco jeho plzeňští parťáci si užívali volna, gólman Dominik Frodl reprezentoval český tým na MS v inline hokeji! V Barceloně ukázal, že mu to jde nejen na ledě, ale také na kolečkách, když výrazně přispěl k zisku stříbrných medailí.

HokejkaTV

Léto bez inline hokeje už si ani moc nedovede představit, ale řada hráčů takovou příležitost nemá. „Mrzí mě, že některé extraligové kluby svým hráčům inline hokej zakazují. Přitom se to dá bez problému skloubit,“ říká v rozhovoru pro web czechteam.info.

Frodl hraje i českou inline hokejovou ligu, která má zápasy v létě a o víkendech. V Plzni s tím problém nemají. „Zeptal jsem se trenéra gólmanů a ten řekl, že když mi to nebude zasahovat do přípravy, tak mu to nevadí. S hokejovými tréninky se mi to nekryje.“

Foto: Lukáš Kratochvíl

Menší problém nastal jen v případě odletu na MS, do Barcelony zamířil ještě během druhého soustředění na Šumavě. „Museli mě z něj pustit dřív, za což jim děkuju. Vím, že v některých klubech to takhle nefunguje,“ pokračuje třiadvacetiletá plzeňská opora.

Vyměnit po hokejové sezoně brusle za kolečka není nikdy nic lehkého. „Trvá mi to tak týden. Z koleček na led je jednodušší přechod než z ledu na kolečka, takže mi to pár zápasů zabere,“ popisuje Frodl, který mimo brusle používá stejnou výstroj jako na ledě.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Second place ? #worldchampionship #czechteam #goalietandem

Příspěvek sdílený Dominik Frodl (@frodlik),Čec 13, 2019 v 4:00 PDT

V inline hokeji mu pomáhají základy z ledního hokeje. „Určitě, ale jinak říkám, že je to úplně jiný sport. Zásadní rozdíl je, že to na kolečkových bruslích vůbec neklouže. A celkově musím svůj styl přizpůsobit tomu, že je to svižnější, rychlejší a trochu plácaná.“

Hokej na kolečkách bere Frodl jako příjemný doplněk, při němž nevypadne ze zápasového tempa a pomáhá mu i v kondičce. Mezi tyčemi si vede skvěle, což dokázal na MS v Barceloně vychytaným stříbrem. Jízdu českého týmu zastavili až ve finále Američané.

Víc než se soupeři ale mnohdy bojoval s horkem. „Hokej v zimě je příjemnější, protože jste v chládku. Na kolečkách je to v parných dnech občas skoro o zdraví, v Barceloně to byl extrém, v hale nefoukal vzduch a několik gólmanů sebou i švihlo,“ prozrazuje.

Dovolenou v Emirátech stihl hned po sezoně, teď už moc času nemá. Jeden den z víkendu mu sebrala liga, část červencového volna zase šampionát. „Ostatní kluci chodí třeba na tenis, já na inline. Neberu to tak, že by mi bral čas a energii,“ uzavírá Frodl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz