Gólman Pařík po kravařském bronzu: Zvládli jsme to suprově

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

12. listopadu 2018, 17:38

Jan Šimek

Brankářskou jedničkou české osmnáctky na turnaji v Kravařích byl Lukáš Pařík a vedl si velmi dobře. Ve třech utkáních, která odchytal, působil jistým dojmem. Ukázal řadu velkých zákroků a nepadaly z něj puky. „Snažím se mít klidnou hlavu,“ vysvětluje nadějný gólman národního týmu do 18 let.

HokejkaTV

Na závěr turnaje se čeští mladíci střetli se severskými protivníky. Po sobotní prohře s Finskem uzavřeli turnaj cenným skalpem Švédů. „Je to skandinávský typ hokeje. Oba týmy jsou hodně bruslivé. Švédové stejně jako Finové hráli na brejky. Hlavně, když prohrávali. Naši beci si je ale pohlídali a zvládli jsme to,“ pochvaluje si Pařík.

Kapitán Radek Mužík v průběhu turnaje prozradil, že se ve Švédsku naučil jinak střílet. Hlavně ze stahovačky. „Pro brankáře je to složitější, protože rozhoduje pět čísel, kdy si to hráč stáhne, a gólmanovi to pak může chybět. Když ale bude brankář stát dobře a mít aktivní ruce, dá se to chytit. Lze to přečíst i předem, na druhou stranu hráč může stahovačku jen naznačit. Záleží na tom, jak je zkušený,“ vysvětluje brankář liberecké juniorky.

Osmnáctka přemohla Švédy a bere bronz » 

Česká osmnáctka v Kravařích porazila Švýcary a Švédy, nestačila na Američany a Finy. „Byl to těžký turnaj, protože proti nám nehrály žádné lehké týmy, ale myslím, že jsme to zvládli suprově. Těžké zápasy jako třeba proti Americe nebyly špatné. Stejně tak utkání o třetí místo bylo z naší strany super. Dali jsme do toho všechno,“ líčí. „Pro mě osobně byla nejtěžším soupeřem asi Amerika. Kluci spolu hrají už druhým rokem. Je vidět, že mají sehraný tým,“ dodává.

Jak si Pařík zvykl na rychlé tempo mezinárodního hokeje? „Je to na světové úrovni. Něco jiného je chytat českou juniorku, a pak tohle. Myslím si, že jsem si na to rychle zvyknul. Bylo jen otázka času, kdy si na to navyknu,“ tvrdí český brankář.

Dril pod Hadamczikem? Super zkušenost

Ten v mnoha případech české hokejisty podržel. Zejména právě v duely s Američany či v neděli proti Švédsku. „Snažím se mít klidnou hlavu, protože mě všichni j..ou, že jsem rozlítaný, tak jsem se zklidnil. Snažím se být klidný. Týmu to dodává podporu, když vidí, že má klidného gólmana. Pak si mohou dovolit víc,“ myslí si sedmnáctiletá naděje.

Mladíky z osmnáctky cepuje Alois Hadamczik. Kouč, který má zkušenosti ze střídačky seniorské reprezentace a vrcholných akcí. „Je to trenér, který toho zažil hodně. Beru to jako super zkušenost. Je skvělé, jak koučuje. V kabině se nás snažil nakopnout, protože v posledních dvou zápasech jsme to potřebovali. Nakopl nás, a pak jsme začali hrát,“ pochvaluje si Lukáš Pařík.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz