Gernát v duelu s Libercem filmoval, od disciplinárky dostal pokutu

Martin Gernát se v nedělním duelu proti Liberci dopustil filmování, předseda disciplinární komise Viktor Ujčík ho za to ve zkráceném řízení potrestal finanční pokutou. Hokej.cz o tom informoval Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého hokeje.

Aplikace Tipsport extraligy

Šéf disciplinárky se případem zabýval na základě podnětu Bílých Tygrů, jednalo se o situaci, k níž došlo v průběhu nedělního utkání mezi Třincem a Libercem, které hosté vyhráli 2:0.

„Po prostudování videozáznamu předseda disciplinární komise shledal, že hráč zneužil předchozího kontaktu s holí protihráče Mislava Rosandiča, aby teatrálním způsobem (zřetelný odraz ze špičky brusle, povyskočení při současném zakopnutí obou nohou) důsledky zákroku zvýraznil a ovlivnil tak úsudek rozhodčích," uvádí tisková zpráva.

Předseda komise Viktor Ujčík potrestal Martina Gernáta finanční pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny za Nafilmovaný pád nebo  přehrávání.

Slovenský reprezentant letos patří k elitním oporám Ocelářů. Gernát sehrál v tomto extraligovém ročníku 27 utkání, zaznamenal pět branek a 20 asistencí. S 25 body je aktuálně nejproduktivnějším zadákem soutěže. Třinečtí Oceláři dnes hrají duel na ledě Mladé Boleslavi, ve čtvrtek se představí v Hradci Králové.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz