Generační talent? Hughes válí v Kravařích, za tři zápasy stihl 15 bodů

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

2+2, 3+2 a 1+5. Tři zápasy – 15 kanadských bodů. To je úžasná vizitka amerického útočníka Jacka Hughese v dosavadním průběhu turnaje pěti zemí v Kravařích. Všemožné žebříčky Hughese označují za jedničku následujícího draftu NHL a sedmnáctiletý šikula zatím prognózy beze zbytku naplňuje.

Nový fanshop

„Útočník se počítá podle toho, kolik udělá bodů. Není to tak, že někdo je bránící a někdo útočící typ. Aby byl dneska hráč světovou třídu, musí být komplexním hráčem, a to on je,“ tvrdí kouč české reprezentace do 18 let Alois Hadamczik. „Takových nadstandardních hráčů ale mají Američané pět, šest nebo sedm, a to se fakt těžko brání. Všichni mají vynikající pohyb i techniku hole,“ dodává.

Čeští mladíci pocítili sílu amerického sílu a zejména Jacka Hughese ve čtvrtek, kdy zámořskému výběru podlehli v poměru 2:5. A Hughes? Sám dal tři góly a na další dva nahrál. „Je to šílené! Jsem moc rád, že jsem si proti němu mohl zahrát. Američané mají spoustu šikovných hráčů, ale je vidět, že on je nade všemi úplně odskočený. Je to generační talent. Je strašně těžké ho ubránit,“ popisuje útočník osmnáctky Jonáš Peterek.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Sedmnáctiletý rychlík hned v úvodním duelu vstřelil dva góly Švédům a přidal dvě asistence. Po výše zmíněném galapředstavení v utkání s českým národním týmem výrazně pomohl americkému celku k drtivé výhře nad Švýcary 8:1. Hughes otevřel skóre a přihrál na dalších pět branek svého týmu.

Svůj pohled na americkou hvězdičku připojuje i Adam Svoboda, někdejší vynikající gólman a současný trenér brankářů pardubického Dynama i národního týmu do 18 let. „Je to neuvěřitelný bruslař. Dovednostně je úplně někde jinde. Navíc, když se podívám na jeho herní projev, má sebevědomí. Američané tohle do hráčů pumpují, ale on ví, že je dobrý. Ten chlapec o sobě zkrátka nepochybuje,“ povídá mistr světa z roku 2005.

Skauti loví v Kravařích, dorazilo jich asi dvě stě

Jack Hughes. Tohle jméno je mezi skauty dávno "profláknuté", po kravařském ledě se ale prohání řada dalších nadějí pro první koho draftu. I proto se to na tribunách Buly Arény hemží skauty klubů NHL. Poznávací znamení? Loga organizací na bundě či kabátu, tužka a papíry na poznámky. Do Kravař prý dorazilo takřka dvě stě skautů. 

„Všichni o tom víme, ale tolik to nevnímáme. Soustředíme se na svou hru a na to, abychom vyhrávali. Skauti jsou pro nás samozřejmě také důležití, ale tady na turnaji jsme důležití my,“ povídá český kapitán Radek Mužík

A fantom Jack Hughes? Ten už se pomalu může těšit na draft.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz