Generační obměna. TOP 5 dosavadních posil Komety

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Kometa po zlaté éře omlazuje. Logicky. Ve hře je sice příchod Tomáše Plekance, jinak jsou ale brněnské posily ve středním či mladém věku.

HokejkaSHOPvanoce

Filip Pyrochta (O, 23 let)

Minulá sezona: Milwaukee, AHL, 30 zápasů (0+4)

Statistiky z minulé sezony nemá oslnivé, když ale do zámoří odcházel, doprovázela ho pověst jednoho z nejlepších a hlavně nejperspektivnějších obránců Tipsport extraligy. Ostatně hrál i za národní tým. Brněnská obrana stárne, příchod Pyrochty je tedy pro budoucnost klíčový. 

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jakub Lev (Ú, 28 let)

Minulá sezona: Vítkovice, 60 zápasů (15+19)

Brněnští fanoušci ho úplně v lásce neměli, v dresu Vítkovic je svým herním stylem štval. Mít ale takového hráče ve svém týmu, to je jiná. Dlouhodobě dává okolo patnácti gólů za základní část a je v širším reprezentačním kádru.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Lukáš Kucsera (Ú, 27 let)

Minulá sezona: Vítkovice, 57 zápasů (12+11)

Nový brněnský kouč Petr Fiala ho dobře zná. Od Kucsery se nedá očekávat, že by táhl tak silný tým, jakým je Kometa, ve třetí či čtvrté řadě ale jistě odvede dobrou práci. Navíc pravidelně sbírá okolo dvaceti bodů. Podobní hráči s hladem po úspěchu jsou potřeba.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Pavel Jenyš (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Manchester Monarchs, ECHL, 34 zápasů (13+20)

Do Komety se vrací po pěti letech v zámoří. V jaké bude formě? Většinu loňské sezony strávil až v nižší farmářské ECHL. Jenyš zaujme tělesnými proporcemi: měří 192 centimetrů a váží 95 kilo. „Očekávám od něj agresivitu, důraz v brankovišti, dravost a pohyb," nechal se slyšet majitel Komety Libor Zábranský.

Foto: manchestermonarchs.com

Luboš Horký (Ú, 21 let)

Minulá sezona: Pardubice, 39 zápasů (12+9)

Má za sebou první kompletní sezonu v extralize, jejíž podstatnou část strávil na hostování v Pardubicích. Hlavně v jejím závěru, tedy v baráži, jeho výkony gradovaly. Je urostlý, zároveň i rychlý a má velké zaujetí do hry. Už tuhle sezonu z něj klidně může vyrůst hráč pro reprezentaci. 

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Změny v HC Kometa Brno

Příchody
Jakub Lev (Ú, Vítkovice)
Lukáš Kucsera (Ú, Vítkovice)
Filip Pyrochta (O, Milwaukee, AHL)
Pavel Jenyš (Ú, Manchester, AHL)
Lukáš Klimeš (G, Přerov)
Luboš Horký (Ú, Pardubice)

Odchody
Bedřich Köhler (Ú, Zlín)
Michal Barinka (O, neznámo)
Zbyněk Michálek (O, neznámo)
Martin Dočekal (Ú, Sparta Praha)
Leoš Čermák (Ú, konec kariéry)
Tomáš Vondráček (Ú, Karlovy Vary)

Foto: Facebook HC Kometa Brno

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci: Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci: Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič, Pavel Jenyš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz