Gebauer si rok nezahraje! Házel věci po rozhodčím a chtěl se prát

Foto: Facebook HC Tatra Kopřivnice

Disciplinární komise ČSLH sáhla k málo vídanému trestu: kopřivnický útočník Robin Gebauer má zastavenou činnost do konce roku 2019!

partneři českého hokeje

Co udělal? 

Gebauerovi v druholigovém derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí (hráno 30. ledna) ruply nervy. Ve třetí třetině nejprve sekl protihráče a při odchodu na trestnou lavici vulgárně pokřikoval na hlavního rozhodčího Františka Helda.

K menšímu vyloučení proto sudí přidali osobní trest.

A pak to začalo...

Nejenže Gebauer dál nadával a mlátil hokejkou do plexiskla, z trestné lavice dokonce hodil po rozhodčím hokejku a pak i svoje rukavice. Logicky následoval trest ve hře.

„Teď jsi hrdina, tak si to pojď vyřídit."

Tím to ale neskončilo.

Gebauer čekal po zápase v chodbě a opět si neodpustil nadávky. Na rozhodčího podle zápisu pokřikoval: „Teď jsi hrdina, tak si to pojď vyřídit. Když mi ukončíš kariéru, ty pi**, tak ať to stojí za to." Gebauera nakonec museli uklidnit pořadatelé a čároví rozhodčí.

Za nesportovní chování nyní čeká 29letého útočníka hodně dlouhý distanc – Disciplinární komise ČSLH mu zastavila činnost až do 31. prosince 2019. Pro Kopřivnici je to citelná ztráta, Gebauer byl totiž se 27 body čtvrtým nejproduktivnějším hokejistou Tatry. 

„Když mi ukončíš kariéru, ty pi**, tak ať to stojí za to."

„Hráč se dopustil zcela nepřípustného jednání vyznačujícího se značnou agresivitou a z dostupných podkladů k projednávanému případu lze shrnout, že se ze strany hráče jednalo o fyzické napadení ve stádiu pokusu," stojí v tiskové zprávě Českého hokeje.

„Jako přitěžující okolnost je v daném případě na místě zohlednit, že hráč svého jednání nezanechal poté, co mu byly uloženy příslušné tresty hlavním rozhodčím, ale že ve svém jednání setrval i po skončení utkání, kdy mu v jeho úmyslu fyzicky napadnout hlavního rozhodčího utkání pana Františka Helda museli zabránit svým zásahem čároví rozhodčí s pořadatelskou službou."

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst TADY.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz