Gallet a Kratochvíl pokračují, Dynamo opustili Bortňák s Vracovským

Foto: hcdynamo.cz

Po účasti na turnaji Mountfield Cup si hokejisté Dynama dali krátké volno, teď už se v Pardubicích těší na premiérový ročník Memoriálu Zbyňka Kusého. Z hráčů, kteří byli dosud na zkoušce, pokračují francouzský obránce Hugo Gallet (na snímku) a útočník Matouš Kratochvíl. Tomáš Vracovský a Dalibor Bortňák naopak neuspěli a mužstvo opustili.

Nový fanshop

Gallet s Kratochvílem se na domácím turnaji představí, jejich testování se zatím jeví slibně. „Vidíme, že by mohli být pro tým přínosem, a tak je využijeme také pro Memoriál Zbyňka Kusého. Ukáží se, a pak budeme rychle jednat. Věřím, že je tato zpráva potěšila. Je pro ně další motivací, aby dokázali, že si zaslouží šanci hrát extraligu za Pardubice. Zda budou úspěšní, to záleží na nich," řekl na klubovém webu hlavní kouč Miloš Holaň.

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

Útočníci Tomáš Vracovský a Slovák Dalibor Bortňák naopak neuspěli, angažmá musejí hledat jinde. „Tomášovi jsem na rovinu řekl, že kdyby proměnil dvě tři šance, a že se do nich dostal, tak by se třeba miska převážila na opačnou stranu. Bohužel se mu to nepovedlo. Podali jsme si ruce – hokejový život jde dál. Nepřesvědčil mě Dalibor Bortňák, i jemu jsem popřál hodně štěstí. Měl jsem dostatek času oba pozorovat i v kabině, všímat si jejich práce. Samozřejmě jsem hodnotil i zápasy," připomněl Holaň.

Dynamo pokračuje v přípravě, jejím vrcholem bude Memoriál Zbyňka Kusého, který se v Pardubicích hraje od čtvrtka do neděle. "Finalizujeme kádr, o jeho podobě se rozhodneme po skončení turnaje," uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Východočeši se nyní chystají na Memoriál Zbyňka Kusého, ve čtvrtek večer do něj vstoupí duelem proti Slovanu Bratislava. "Vedení klubu sehnalo skvělé soupeře: Jsem rád, že turnaj pořádáme. Je naší vizitkou, že se sem takové týmy sjely. Potvrzuje se, že Pardubice mají zvuk a že máme své místo na hokejové mapě. Věřím, že pořádání turnaje bude úspěšné a vznikne nová tradice," uzavřel trenér Holaň.

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz