Galavečer Univerzitního hokeje: Zábava, highlighty i plány do budoucna

Foto: univerzitnihokej.cz

Hokejová soutěž vysokoškoláků se v Česku hraje už od roku 2019. Až letos se ale mohla ukázat v celé své parádě, včetně play off, zápasových show a předávání poháru pro vítěze. A také galavečeru, kde byli ocenění nejlepší hráči a zhodnocen uplynulý ročník. Ten, který se konečně dohrál až do konce.

„Před dvěma lety jsme všichni měli roušky a byli jsme smutní z toho, že sezona skončila předčasně,“ začal svůj proslov Tomáš Hlaváč, předseda České asociace univerzitního hokeje.

Zatímco loni pak sezona ULLH vlastně ani pořádně nezačala (covidová opatření přerušila soutěž po dvou kolech), letos si hráči, fanoušci a studenti připomněli, proč svému projektu tak moc věří.

„Dělo se toho fakt hodně,“ usmál se Hlaváč a začal se svým přehledem největších momentů. 

„Přitom se hrálo asi tři týdny po ukončení protiepidemických opatření, ale i tak se povedlo vyprodat halu Rondo.“

Bod číslo jedna? 8. března padl návštěvnický rekord ULLH, na derby brněnských Cavaliers a MUNI přišlo více než sedm tisíc diváků. „Přitom se hrálo asi tři týdny po ukončení protiepidemických opatření, ale i tak se povedlo vyprodat halu Rondo,“ připomněl předseda ČAUH.

Vysoká průměrná návštěvnost byla celkově poznávacím znakem letošní sezony. Odměna za trpělivost, za odhodlání, za smutné období bez hokeje. „Čtyři kluby navštěvovalo přes čtyři sta diváků na utkání, což je číslo srovnatelné s profesionálním sportem, ať už jde o nižší hokejové soutěže, nebo méně populární sporty. Na basketbalovou nebo volejbalovou ligu chodilo i menší číslo.“ 

Dobrou vizitkou všech deseti mužstev je pak i rostoucí úroveň univerzitního hokeje. 

V říjnu liga vůbec poprvé vytvořila výběr těch nejlepších hokejistů, kteří odehráli modelové utkání s výběrem ČAUS z profesionálních lig. „Tým ULLH“ tenhle zápas vyhrál 4:3, což je hezké vysvědčení. 

„Utkání bylo součástí přípravy české akademické reprezentace na Univerziádu, která byla bohužel zrušena. Nicméně podporuje to náš potenciál a vytváří prostor pro růst našeho projektu. Myslím, že se ukázaly individuality a osobnosti naší soutěže. Ti jsou důležití i pro spoluhráče a mladší studenty třeba na středních školách, kteří o soutěži přemýšlí,“ vysvětluje Hlaváč. 

Ten měl radost i z několika speciálních duelů, které se mezi univerzitami odehrály. Ať už šlo o různá derby nebo tematická utkání, mezi diváky i hráči byly vidět samé úsměvy a nadšení.

„Dalším highlightem byl univerzitní turnaj 3 na 3 na Olympijském festivalu v Brně. Bylo to další doplnění k naší soutěži, mohly se tam zviditelnit univerzity."

Jak shrnul sám Hlaváč: „V rámci soutěže se hrálo 11 TOP utkání, což si myslím, že je úplně super. Půlka sezony totiž byla ovlivněná covidem-19. I přesto se nám vždy povedlo zorganizovat skvělou show.“

„Dalším highlightem byl univerzitní turnaj 3 na 3 na Olympijském festivalu v Brně. Bylo to další doplnění k naší soutěži, mohly se tam zviditelnit univerzity, hráči si tam mohli vyzkoušet individuální dovednosti. Naše komunita se zase potkala na hezké akci,“ připomněl Hlaváč akci, kterou ovládla Univerzita Karlova, když ve finále porazila olomouckou Univerzitu Palackého.

Stejného soupeře pak pražští studenti přehráli i v semifinále ligového play off, a když pak poměrem 2:1 na zápasy zvítězili i ve finále s plzeňskými Akademiky, pohár Jana Palacha se poprvé předával na ledě.

První play off v historii ULLH bylo bitvou se vším všudy, rozhodnout muselo až napínavé prodloužení. 

Vyřazovací boje se navíc všude hrály před skvělou kulisou. Když si totiž své diváky musíte získat, jste pak o to víc vděční a šťastní.

Univerzitní hokej nemá lehké podmínky, zlepšuje se za pochodu. Všechny zúčastněné ale žene myšlenka, že se rodí něco nového, zajímavého a zábavného.

Každý povedený zápas, každá vysoká návštěva je pak odměnou za tohle úsilí a další motivací pro rozvoj.

Stejně jako ocenění pro jednotlivé hráče a funkcionáře.

Vítěz kanadského bodování: David Sysala (BO Ostrava).
Nejlepší střelec: Filip Palička (HC Univerzita Palackého v Olomouci).
Objev sezony: Marek Princl (Akademici Plzeň).
Nejlepší brankář: Jonáš Štekr (Akademici Plzeň).
Nejlepší obránce: Michael Klinger (UK Hockey Prague)
Nejlepší trenér: Tomáš Ceperko (Akademici Plzeň).
Nejlepší manažer: Josef Vošahlík (UK Hockey Prague).
MVP sezony: David Jindra (UK Hockey Prague).

All-Star tým:
Brankář: Jonáš Štekr (Akademici Plzeň).
Obránci: Hanuš Petržílka (HC North Wings Ústí nad Labem), Michael Klinger (UK Hockey Prague).
Útočníci: David Jindra (UK Hockey Prague), Marek Princl (Akademici Plzeň), Filip Palička (HC Univerzita Palackého v Olomouci).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz