Frýdek-Místek vstoupil do boje o WSM Ligu vítězně, zdolal Tábor

Tomáš Káňa. | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Zatímco dva účastníci kvalifikace o WSM Ligu Tábor a Jablonec sehráli svůj vzájemný zápas už minulou sobotu, Frýdek-Místek v té době ještě bojoval ve finále východní skupiny. Po úspěšném zvládnutí pátého duelu napínavé série se Vsetínem se největší favorit moravského oddělení druhé ligy poprvé představil v kvalifikaci vlastním fanouškům. Duel s Táborem zvládl na výbornou. V průběhu druhé třetině se dostal do tříbrankového vedení a Kohouti stačili Vanišem pouze snížit. Poslední slovo měl ale domácí Franek a u Ostravice se tak slavilo zasloužené vítězství barev Frýdku-Místku, který tak do kvalifikace o WSM Ligu vstoupil pravou nohou.

Nový fanshop

Táborští hokejisté vstupovali do utkání s vysokou výhrou z úvodního kvalifikačního utkání proti Jablonci v kapse, avšak brousili si zuby i na Frýdek-Místek – pro ně neznámého soupeře. Jako první zahrozili Jihočeši, leč Boháčovi akci v nadějné pozici ke gólové tečce Vaniš nedotáhl. A tak přišel trest. Polárka se poprvé radovala, když v závěru první části hry zkušený Tomáš Káňa procedil puk skrz Klestilovy betony až do sítě. Také vstup do druhé části měli Frýdecko-Místečtí úspěšnější. Opět se prosadilo stejné úderné duo. Vladimír Luka připravil palebnou pozici pro Tomáše Káňu, jenž suverénně prostřelil Klestila.

Od druhého domácího gólu časomíra odkrojila jen něco málo přes minutu a nabídnutou přesilovku celek od Ostravice proměnil ve třetí gól. Veterán Pavel Kowalczyk na nic nečekal a střelou od modré čáry potřetí rozesmutnil Kohouty. Až poté se prosadili hostí. Rovněž v přesilovce jejich gólový úspěch zaznamenal Marek Vaniš, avšak to byla z hostující strany jediná gólová radost. Ve 43. minutě domácí definitivně rozhodli utkání. Tomáš Franek upravil na 4:1 a tento stav setrval i přes dvě nastřelené brankové konstrukce hostí až do závěrečného zvuku sirény.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC TÁBOR 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Káňa (Luka, Chmielewski), 24. Káňa (Luka, Kowalczyk), 25. Kowalczyk (Luka, Klimša), 43. Franek (Klimša) – 37. Vaniš (Boháč, Černý).  
Rozhodčí: Mikula, Přikryl – Poruba, Vengřín. 
Vyloučení: 6:3. 
Využití: 1:1.
Diváci: 2254. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz