Frýdek-Místek oslavil postup sedmi brankami do sítě Jablonce

Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Už před posledním duelem o postup do WSM ligy bylo jasné, že Šumperk nahradí v příštím ročníku WSM ligy Frýdek-Místek. Tomu ovšem chtěli překazit oslavy na vlastním ledě hráči z dalekého Jablonce nad Nisou. Ti sice dobře začali, do vedení je poslal v sedmé minutě Frk, během dalších sedmi minut ale domácí pěti brankami jasně ukázali, že druhá liga má letos zaslouženého vítěze. Poněkud klidnější zbylé dvě části hry už přinesly vyrovnanější a klidnější podívanou.

Nový fanshop

Utkání začalo krátkou dvojnásobnou přesilovou hrou hostí. Ti ji sice nevyužili, do vedení se však dostali na začátku sedmé minuty, kdy před brankou volný Frk nedal šanci Danečkovi. Na konci stejné minuty bylo ale vyrovnáno. Trochu šťastně získal puk Sonnek a nabídl vyrovnání Jarošovi. Jen sedmatřicet vteřin po vyrovnávací trefě otočil stav utkání po přihrávce Piechy Luka.

Nejlepší druholigový celek letošního ročníku byl na koni a opět za necelou minutu zvyšoval na dvoubrankový rozdíl ze samostatného nájezdu Cienciala. Ani čtvrté trefě nepředcházelo dlouhé čekání. Za dvě minuty po úspěšném nájezdu Ciencialy tečoval střelu Dreslera mimo dosah Stejskala Káňa. Skóre první části hry uzavřela krásná akce domácích v patnácté minutě. Od Fišery šel puk přes Ciencialu až na hůl Dreslera. Tomu už nezbývalo než uklidit touš za záda bezmocného Stejskala.

Zbylé dvě třetiny přinesly klidnější průběh. Domácí sice rychle zvýšili už na hrozivých 6:1 zásluhou Schwarze, tím se ale jejich kanonáda započatá v první periodě zastavila. Ke slovu se v polovině utkání dostali znovu po dlouhém útlumu hosté. Skóre mírně zkorigoval v play off výborný Tondr. Chvíli po něm odmítl ze samostatného nájezdu další snížení Petrmichl. Z trestného střílení se posléze neprosadil domácí Kovařčík a dvě minuty před druhou sirénou snížil na rozdíl tří branek Bříška. Bylo to opět z brejku, kterých bylo v utkání k vidění dost a dost.

Osm vteřin před vypršením čtyřicáté minuty ještě nevyužil trestné střílení tentokráte hostí Frk. Kdyby utkání po dvou třetinách skončilo, nikdo by se nezlobil. Domácí slavili a v poslední části se dočkali i poslední letošní branky. Tu vstřelil jak jinak než ze samostatného úniku dvougólový Luka. Završil tak pro Frýdek-Místek sezónu snů, jež mohl překazit pouze VHK Vsetín. I s ním si ale farma extraligového Třince v pěti zápasech poradila.

HC Frýdek-Místek - HC Vlci Jablonec nad Nisou 7:3 (5:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Jaroš (Sonnek), 8. Luka (Piecha, Klimša), 9. Cienciala, 11. Káňa (Dresler), 15. Dresler (Cienciala, Fišera), 23. Schwarz (Adámek, Christov), 56. Luka (Kowalczyk, Dresler) – 7. Frk (Brokeš), 31. Tondr (Nevyhoštěný), 39. Bříška (Tondr, Šulc).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz