Frolíkovi pomohl s rozhodnutím i Šmíd. Co řekl o Švýcarsku?

Foto: hcbilitygri.cz

Liberec ulovil obrovskou posilu v podobě Michaela Frolíka, který se má k týmu připojit koncem července. Zkušený útočník mluvil v klubovém rozhovoru o svém návratu do extraligy po deseti letech…

„Řešil jsem to celkem dlouho s rodinou, a nakonec jsme se rozhodli pro Liberec. Jsem rád, že to dopadlo,“ popisuje Frolík jednání s Bílými Tygry.

Liberec mu padl do oka, navíc to bude mít na dojíždění kousek.

„Mám dvě malé děti, takže jsme chtěli být někde v okolí Prahy. Samozřejmě jsem sháněl informace a na Tygry jsem slyšel jen samou chválu,“ prozrazuje pro hcbilitygri.cz.

Vítěz Stanley Cupu s Chicagem vzdal boj o místo v NHL minulý rok a vrátil se do Evropy. Na dva roky se upsal Lausanne, ale ve švýcarském klubu se domluvil na předčasném ukončení smlouvy.

„Mám dvě malé děti, takže jsme chtěli být někde v okolí Prahy. Samozřejmě jsem sháněl informace a na Tygry jsem slyšel jen samou chválu."

„Ta sezona byla taková zvláštní. Přišel jsem tam do rozjetého vlaku, kdy už bylo několik zápasů odehraných. V Lausanne jsem navíc nechytil úplně rytmus, pořád tam byly nějaké přestávky,“ líčí Frolík, který tam odehrál 23 utkání (7+7).

Pak řešil Liberec i se svým bývalým spoluhráčem z Calgary Ladislavem Šmídem.

„Říkal mi samé super věci. I on nakonec pomohl k finálnímu rozhodnutí. Je to skvělý kluk. Myslím, že teď budeme v kontaktu možná ještě víc,“ praví 34letý útočník, kterého mrzí, že Šmíd už ukončil kariéru.

„Je to určitě velká škoda, že si spolu nemůžeme ťuknout, ale nikdy neříkejte nikdy. Nevím, jak na tom teď Láďa je. Ale takový je někdy hokejový život,“ ví majitel 905 utkání v NHL.

„Ladislav Šmíd? Říkal mi samé super věci. I on nakonec pomohl k finálnímu rozhodnutí. Je to skvělý kluk."

Co očekává od Tipsport extraligy? „Já vůbec nevím,“ směje se pro klubový web Liberce. „Je to dlouhá doba, co jsem tady nebyl,“ vzpomíná na výlukovou sezonu 2012/2013, kdy hrál za Chomutov.

„Vím ale, že tady v Čechách mají hřiště různé rozměry a spíš už se blíží těm užším,“ je si vědom Frolík, který minulý rok měl trošku problémy s širším kluzištěm ve Švýcarsku.

„Švýcarské kluziště? Byl to pro mě nepříjemný skok.“

„Byl to pro mě nepříjemný skok,“ připouští. „Snad mi to tady bude vyhovovat víc než na těch velkých ve Švýcarsku."

Uvidíme, zda Frolík nastoupí do nějakého přípravného zápasu. Každopádně fanoušci Liberce a celé extraligy budou zvědaví, jak si držitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa povede.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz