Frolík poslouchá Voráčka a trhá rekordy. Chemie funguje, libuje si

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Nejlepšími hráči samostatného Česka v bodování na jednom MS byli dosud Martin Procházka s Vladimírem Vůjtkem, jejich 14 bodů z Helsinek 1997 už ale neplatí. Rekordní maxima posunuli Jakub Voráček a Michael Frolík. Český kapitán je už na 15 bodech, jeho kladenský kamarád nasbíral o jeden méně. "Jsem rád, že chemie funguje," libuje si Frolík.

HokejkaTV

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

Proti Švýcarům jste se zas předvedli, po nahrávce od Jakuba Voráčka jste ve 27. minutě slavil další gól. Jak jste tu situaci viděl?
Od začátku to bylo super sehrané. Takový postupný útok. Síma (Dominik Simon) to hodil na Vorase, vyšlo z toho takové malé dva na jednoho. Kuba Voráček to parádně prohodil bekovi mezi nohama, nahrál mi. Já jel sám. Nebyl to úplně můj blafák, ale nakonec mě zakončení napadlo v poslední chvíli. Jsem rád, že to vyšlo.

Jakub Voráček už má 15 bodů, nasbíral 12 nahrávek. Co říkáte na jeho formu?
Dlouhou dobu prokazuje, že patří k nejlepším na světě. Je to tak celou jeho kariéru v NHL. Že je vysoko v bodování, to určitě není náhoda. Je to výborný hráč, jsem rád, že si s ním můžu zahrát. Naše chemie funguje, Dominik Simon nás doplňuje. Ale víme, že to hlavní na turnaji nás pořád čeká.

Jakub Voráček po utkání s Rakouskem tvrdil, že když ho budete poslouchat, o body se bát nemusíte.
Snažíme se o tom bavit, máme nějaké zkušenosti. Spíš jde o přesilovku. Já ji tolik nehraju, Voras pořád. Tráví tam hodně času, má víc zkušeností. Snažím se ho tam hodně poslouchat. V Philadelphii to hrají výborně. Věci, co k tomu má, dávají smysl.

Pojďme k zápasu se Švýcarskem. Cenné tři body pro velké přetahované, co říkáte?
Zápas trošku nahoru dolů. Švýcaři na začátku dobře bruslili, měli pohyb, to nám dělalo nám to trošku problém. Druhá půlka třetiny byla od nás lepší. Dobře, že jsme vyrovnali a dostali se na koně. Druhá třetina byla super, napadalo nám to tam. A třetí? Když vedete o dva góly, asi byste to měli udržet, a ne vrátit soupeře do zápasu. Udělali jsme chybu po buly, pak nám tam tři minuty před koncem dorážel hráč, to se nesmí stávat.

Je to varování před čtvrtfinále?
Asi jo. Řekli jsme si, že po nich tolik nepůjdeme, že budeme trošku zatažení, aby chodili do plné obrany a my mohli do rychlých protiútoků. Ale bylo to až moc statické, ujížděli nám po stranách a snadno se dostávali do pásma. Musíme trošku zlepšit pohyb

Měl český tým hrát za stavu 4:2 s větší důsledností, takříkajíc mazácky?
Říká se, že musíte hrát pořád stejně. Ale když vedete o dva góly, nechcete riskovat a propadat, ale hrát ze zajištěné obrany. Pak se vám to může vymstít. Pohyb tam musí být, aby se k nám soupeř nedostávali do pásma. Tohle se nám párkrát nepovedlo.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Bylo důležité zvládnout zápas i s ohledem na hrozbu stěhování do Košic?
Asi jo. Zápas tak vypadal, oba týmy vyhrály za tři body. Bylo to vyhrocené, určitě dobrý test před čtvrtfinále. Švýcaři v závěru museli vyndat gólmana, závěr by vypadal jinak, kdyby to neudělali.

Jaký máte pocit z českého týmu před startem play off?
Těžko se to odhaduje. Turnaj je o jednom zápase, záleží, jak se na něj nachystáte. Hokej je o sebevědomí, doufám, že jsme si ho ve skupině vybudovali. Musíme to potvrdit. Samozřejmě také záleží, na koho narazíme. Je třeba se soustředit na naši hru, chyby tam byly a neměly by se opakovat.

Budete s dívat na večerní zápas Rusů s Švédy?
Na celý asi ne. Budu to sledovat jedním okem. A uvidíme, koho dostaneme.

Je vám jedno, kdo to bude?
Variant bylo víc, těžko si vyberete. Ve čtvrtfinále má každý tým kvalitu. Není náhoda, že se do play off dostane. Bude to každopádně těžký zápas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz