Frodl vynuloval Moru, Plzeň slaví 3. výhru. Západočeši mají k semifinále blíž

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Neskutečně vyrovnané je soupeření mezi Plzní a Olomoucí, potvrdila to i pátá čtvrtfinálová bitva. Na první gól se čekalo až do úvodu třetí třetiny, kdy se prosadil Jakub Pour. Hosté posléze nevyužili dlouhou přesilovku pěti proti třem, z početní výhody naopak skóroval Conor Allen a poslal Škodu k důležitému vítězství. Západočeši vedou 3:2 na zápasy a k semifinále jsou blíž, celkově šestý souboj se hraje ve čtvrtek od 17 hodin na olomouckém ledě.

Nový fanshop

První zápas série ovládli Západočeši jasným poměrem 8:1, jenomže Mora se oklepala a soupeření se postupně proměnilo v dramatickou bitvu. Za stavu 2:2 se v celkově pátém zápase dlouho čekalo na změnu stavu. Lépe začala Škoda, pak se hosté zvedli a také měli zajímavé šance.

Duelu dlouho vládli brankáři Dominik Frodl a Branislav Konrád. Slovenský gólman zachránil při šanci Vojtěcha Němce, později zlikvidoval střelu Conora Allena. Dominik Frodl byl pozorný proti zakončení Františka Skladaného. Neuspěl ani Petr Kolouch. Bezbrankový stav přestal platit v úvodu třetí třetiny, po 76 vteřinách šli do vedení domácí.

Po sérii přihrávek tečoval kotouč za Konráda pohotový Jakub Pour a domácím se dýchalo přece jen lépe. Vyrovnané utkání pak nabídlo neúspěšný protiútok Petra Strapáče, Konrád zlikvidoval pokusy Milana Gulaše a Miroslava Indráka. V čase 53:06 putovali na trestnou lavici současně vyloučení Conor Allen a Michal Moravčík, Mora měla k dispozici dlouhou výhodu pěti proti třem. Ovšem hosté ji nevyužili, následně plzeňské oslabení zmírnil Kolouch, který fauloval a dostal dvě minuty.

Jakmile pak domácí hráli přesilovku, rozhodli. Jan Kovář našel na levé straně Conora Allena a ten mířil přesně. Hosté už se nevzpamatovali, Škoda slaví třetí čtvrtfinálovou výhru, čistým kontem k ní vydatně přispěl Dominik Frodl. Celkově páté utkání se hraje ve čtvrtek na olomouckém ledě, Západočeši v něm budou útočit na postup do semifinále.

Ladislav Čihák (trenér Plzně): „Vyrovnané utkání, všichni jsme věděli, o co se hraje. Obě mužstva hrála opatrněji, což je logické. Bylo to o prvním gólu. V první třetině to nebylo ono, ve druhé už o trošičku lepší. V té závěrečné se to opět vyrovnalo, nám se podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Klíčové pro výhru bylo, že jsme ustáli oslabení pěti proti třem. Vzápětí jsme měli k dispozici početní výhodu my, kterou jsme využili. Odskočili jsme, pak už zbývalo jen neudělat chybu ve středním pásmu."

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): „Vyrovnaný duel, který byl ovlivněný našimi vyloučeními. A naší střeleckou nemohoucností, která gradovala při přesilové hře pět na tři, při ní jsme jen dvakrát vystřelili."

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Pour (Allen, Indrák), 56. Allen (Jan Kovář, Čerešňák)
Rozhodčí: Pešina, Šír – Bryška, Tošenovjan.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 38:29.
Diváci: 7268.
Nejlepší hráči: Conor Allen – Branislav Konrád.
Stav série: 3:2.
HC Škoda Plzeň: Frodl –Moravčík, Čerešňák, Allen, Jones, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář, Gulaš – Pour, Kracík, Indrák – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – J. Káňa, Kolouch, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – Burian, Strapáč, Holec. Trenéři: Moták a Tomajko.

Další program čtvrtfinále Generali play off TELH

Středa 27. března – 5. zápas:
17:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

Čtvrtek 28. března – 6. zápas:
17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň

Pátek 29. března – případný 6. zápas
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Sobota 30. března – případný 7. zápas:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

Neděle 31. března – případný 7. zápas
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

Další termíny Generali play off TELH

Semifinále: 3., 4., 7., 8., případně 11., 13. a 15. dubna
Finále: 18., 19., 22., 23., případně 26., 28. a 30. dubna


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz