Frodl vs. Hradec 3:0. Porveme se o Prezidentský pohár, burcuje gólman

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

28 hradeckých střel. V listopadu, v lednu i v březnu. A výsledek? Vždycky stejný, tedy výhra pro Plzeň se skvělým Dominikem Frodlem v zádech. Mladý brankář znovu vychytal střelce Mountfieldu, celkem od nich letos dostal jen dva góly!

HokejkaTV

Určitě tady nejde o tolik jako kolem desátého místa, ale páteční bitva byla jednou z rozhodujících na špici extraligy. Plzeň díky výhře 2:1 odskočila Hradci na čtyři body, naopak jenom dva jí chybějí na první Liberec.

„Všichni jsme věděli, o co se hraje. Hradec byl za námi o bod a je to ještě vyšperkované tím, že Liberec prohrál. Teď máme další těžký zápas s Třincem a budeme chtít vyhrát, protože ten je za námi taky natěsno. Budeme se chtít porvat o Prezidentský pohár a nejlepší výchozí pozici pro play off,“ burcuje Dominik Frodl.

Byl to zase jeho zápas. Mountfield přestřílel indiány 28:16 a i když od druhé třetiny nehrál úplně skvěle, gólových šancí měl dost. Ale Frodl zůstával v absolutním klidu. „Já nemůžu jančit. Byl jsem rád, že jsem v permanenci, protože předchozí zápasy jsme spíš útočili. Soupeř to u nás doma většinou zatáhl a moc střel na mě nešlo. Dneska jsem si zachytal slušně,“ přiznává plzeňská opora s úsměvem.

Pětistovkař Eberle: Jít z prvního místa by bylo super

Rozhodil ji jen jediný moment. Tedy vyrovnávací gól Oskarse Cibulskise, kterého nechali soupeři před Frodlem úplně volného. Kiks jako v žáčcích měl na svědomí Milan Gulaš, jenž při tlačenici v rohu bezstarostně odjel na střídačku.

„Všichni jsme viděli, kde byla chyba. Nebudeme si na nic hrát. Já jsem volal na Guliho, že je tam bek, on se na mě podíval, jako že jo, a najednou odjel. Ale tak stalo se. Je to nejlepší hráč extraligy, takže tohle mu asi odpustíme, protože těch zápasů nám rozhodl daleko víc,“ dobře ví Frodl.

Těžko to mohl v tu chvíli počítat, ale hradečtí střelci ho překonali po neskutečných 156 minutách. Tak dlouho je letos trápil! A díky gólu Jana Eberleho nakonec slavil třetí vzájemné vítězství. „Já si myslím, že to bude taky trošku shoda náhod. Ale samozřejmě to člověk někde v podvědomí má, že se mu daří. Protihráči to taky vědí, takže možná v tom něco bude,“ culí se ryšavý sympaťák na adresu nejoblíbenějšího soupeře v extralize.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Poslední duel už hodně silně připomínal play off. Nebude se hrát na krásu, ale na bojovnost. A gólmani budou naprostým základem úspěchu. I proto může být „upachtěná“ výhra pro indiány dvojnásob povzbuzující.

„Samozřejmě, takovéhle zápasy v play off budou. Nepůjdeme do play off s tím, že vyhrajeme dvanáct zápasů v řadě a zvedneme pohár. Hlavně zápasy venku budou takové vyhecované, i prostředím. I ta taktika už k tomu podle mě směřuje,“ pokyvuje plzeňská jednička, která se chystá na svoje první vyřazovací boje.

Tedy samozřejmě v extralize. O soutěž níž už Frodl dokázal, že play off umí. A žádný nápor na psychiku si ani teď, mezi elitou, nepřipouští. „Vůbec se toho nebojím. Máme kvalitní tým a na Slavii jsem play off dvakrát chytal. Samozřejmě je to mediálně úplně odlišné, budou to rozebírat, jsem nováček v extralize. Ale nemyslím, že by v tom byl úplně takový rozdíl,“ porovnává 22letý brankář.

„Teď máme ještě tři zápasy, kde budeme bojovat o výchozí pozici, o pohár. A pak to vypukne. Těším se moc,“ doplňuje Dominik Frodl.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz