Frodl po premiéře v Plzni: Slušná sauna. A fanoušci? To jsem čuměl

Foto: hcskoda.cz

Brankář Dominik Frodl má za sebou úspěšnou premiéru v plzeňském dresu, když v úvodním přípravném zápase přispěl 18 úspěšnými zákroky k hladkému vítězství 4:1 nad Českými Budějovicemi.

Plekanec TELH

Nechybělo mnoho, aby svůj debut na západě Čech ozdobil vychytanou nulou. Až ve třetí části skončila za zády Dominika Frodla střela Jakuba Káníka. „Inkasovaný gól mrzí, ale aspoň se teď s kluky nemusím hádat o příspěvek do kasy za nulu,“ hlásí pro hcskoda.cz s úsměvem.

Mazanec nevyšel, nebude ani Laco. Plzeň dál hledá zkušeného gólmana »

Gól to byl pro něj trošku smolný. „Dloubl to špičkou hole, šlo to nahoru. Nechci říct, že to byla haluz, ale byla to trochu šťastná trefa. Zůstal jsem příliš zalezlý v bráně. Ale o tom jsou taková utkání, chybami se posunu dál a vyladím to do startu sezony,“ pokyvuje mladý gólman.

„Inkasovaný gól mrzí, ale aspoň se teď s kluky nemusím hádat o příspěvek do kasy za nulu.“

České Budějovice dobře zná z první ligy, ale přes léto značně obměnily kádr. „Mají tam hodně mladých kluků na zkoušku, přijely bez klíčových hráčů. Mladí lítali, bojovali, kousali a snaží se vydřít místo v týmu. Hráli hodně do těla a lidem se zápas musel docela líbit,“ má jasno.

Foto: hcskoda.cz

Jihočeši si tolik šancí nevypracovali, Dominik Frodl tak víc bojoval s vedrem. „Nevím, kolik tady bylo stupňů, ale slušná sauna. Zápas byl takřka na jednu bránu, na mě toho moc nešlo a stejně jsem byl dost zpocený. Ale pro oba týmy to bylo stejné,“ uvědomuje si posila indiánů.

„Nevím, kolik tady bylo stupňů, ale slušná sauna. Zápas byl takřka na jednu bránu, na mě toho moc nešlo a stejně jsem byl dost zpocený.“

Frodl dosud chytal první ligu za Slavii, v Plzni hned vidí rozdíl v kvalitě obránců. „Všichni beci jsou tady o dost zkušenější, nezmatkují, podrží puk a dávají křížné přihrávky, to se v první lize tolik nevidí. Ne nadarmo hrají extraligu,“ chválí své nové parťáky. Stejně jako fanoušky.

Nedorost o plzeňské výzvě: Za deset let se nechci bouchat do čela »

Na první přípravný zápas jich dorazilo 1942. „Já jsem na to čuměl. Čekal jsem, že přijde jedna poloprázdná tribuna, ale lidí bylo hodně. Se Slavií se to nedá srovnávat. Měli jsme dobré fanoušky, ale chodilo jich málo. Tohle je určitě příjemnější,“ těší na závěr Dominika Frodla.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz