Frodl po druhé nule a výhře v derby: Snad už nebudu dostávat šišky

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Začátek sezony mu z individuálního hlediska úplně ideálně nevyšel, nicméně ve velmi vypjatém západočeském derby nezklamal. Brankář Dominik Frodl byl hrdinou sobotního duelu mezi Plzní a Karlovými Vary, chytil všech 28 střel soupeře.

HokejkaTV

Sedmnáct inkasovaných branek v úvodních čtyřech zápasech extraligy. Dominik Frodl nevstoupil do druhé sezony s indiánem na hrudi tou pravou bruslí, nicméně v západočeském derby dosavadní statistiky hodil za hlavu a svým druhým čistým kontem v sezoně výrazně pomohl Plzni k vítězství 3:0.

„Teď se cítím výborně. Vyhráli jsme, což je to nejdůležitější a já doufám, že ta nula mi pomůže. Už jsem si to myslel po Litvínově, ale pak jsem dostal zase šišku, takže snad se to v neděli už otočí,“ popsal své pocity po bezchybném výkonu Dominik Frodl.

Klíčový okamžik přišel ve třetí třetině. Tomáš Mertl po chybném zpracování puku od Michala Plutnara pláchl soupeři a domácí obránce musel situaci hasit faulem. Jenže to nakonec k ničemu nebylo, z následného nařízeného trestného střílení totiž mazácky zvýšil na rozdíl dvou branek Milan Gulaš.

„Celý zápas se to táhlo 1:0. Pak Milan zvýšil na 2:0 a byl to zlomový moment, kdy se nám hlavách ulevilo, možná i Varům se dostalo do mysli, že už asi moc šancí nemají,“ myslí si usměvavý gólman.

Přestože nulu si do statistik zapíše jen on, rodák z Prahy vyzdvihl i své spoluhráče. „Hlavní jsou tři body, odehráli jsme to perfektně dozadu. Myslím si, ačkoliv nerad mluvím o nějakém štěstí a smůle, že mě tam konečně něco trefilo, i když jsem neviděl. Kluci padali do střel a plno jich zblokovali, když tam byla nějaká šance. Týmový výkon, týmová nula, týmové vítězství,“ culí se.

Skóre mluví jasně pro Plzeň, avšak také Energie často hrozila. Kdy bylo Dominiku Frodlovi nejhůře? „Bylo tam plno takových závarů, Vary to hrály docela dost do brány, potom dojížděly a snažily se to tlačit z předbrankového prostoru. Na jednu věc si úplně nevzpomenu,“ krčí rameny.

Přesto by utkání jako doposud nejnáročnější neoznačil. „Nejnáročnější zápasy byly ty, kdy jsem v první třetině dostal třeba tři góly a na Spartě jsem v jedné dostal čtyři. To pak je daleko těžší, něž když je člověk v laufu a hlavně se vede. Nejtěžší bych neřekl, ale nejlepší ano,“ dodává.

Tradičně se za západočeským derby do lázeňského města vypravila i velmi početná skupinka fanoušků Škodovky, kteří přispěli k tomu, že letos poprvé bylo v KV Areně vyprodáno. „Patří jim velký dík! Šel jsem na led a viděl jsem modrou půlku hlediště. Už loni to bylo neskutečné. Navíc když vyhrajeme, tak si to můžeme naplno užít i s děkovačkou,“ říká na adresu věrných plzeňských příznivců Frodl.

Sestřih utkání HC Energie K. Vary – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz