Frodl, Kolář a kdo dál? V Plzni shánějí gólmana, nějaká jména jsou ve hře

Foto: hcskoda.cz

9. července 2018, 13:04

Adam Bagar

Hokejisté Plzně se v pátek vrátili z týdenního soustředění v Železné Rudě, kde zakončili suchou část letní přípravy na nový extraligový ročník 2018-19. Hlavnímu kouči Ladislavu Čihákovi se na Šumavě hlásilo 15 hráčů.

Jágr Chance liga

Trenérskému štábu spousta borců chyběla. Mladý útočník Filip Přikryl zkusí štěstí za oceánem, bratři Kindlové jsou kvůli svatbě staršího z nich v zámoří a zkušená trojka Milan Gulaš, Ondřej Kratěna a Václav Nedorost trénuje individuálně. Stejně jako zámořští Ryan Hollweg, Nick Jones a Conor Allen.

"Jsem přesvědčený, že Ryan, Nick a Conor přijedou dobře připraveni. A pokud ne, tak v srpnu nejspíš ze zimáku ani nevylezou."

"Je to čistě o důvěře. Voláme si, takže vím, co dělají. Ale hlavně oni vědí, co dělají. Milan je podle testů připraven lépe než loni. Ondra je kluk, který se vždy připraví stoprocentně. A Venca? To je tréninkový kůň sám o sobě a člověk ho musí pomalu brzdit," líčí na klubovém webu kouč Ladislav Čihák.

"Co se týče Ryana, Nicka a nedávno podepsaného Conora, to bude trošičku neznámá. My jsme je na všechno upozorňovali a říkali, co po nich chceme, jaké by měli mít váhy a podobně. Jsem přesvědčený, že přijedou dobře připraveni. A pokud ne, tak v srpnu nejspíš ze zimáku ani nevylezou," dodává.

Stach je po operaci, nohu ještě nezatěžuje naplno

Další plzeňské hráče navíc na soustředění brzdila různá zranění. Jaroslava Kracíka s Lukášem Pulpánem trápilo lehčí svalové zranění, Davida Kvasničku nakopnutý palec, Jakub Pour má natržený postranní vaz u kotníku a trénuje individuálně a David Stach je po operaci a má stále trochu lehčí režim.

"Ještě nezatěžuje nohu úplně naplno, nesmí běhat. Nechceme u něj nic riskovat, horní část těla posiluje a u nohou je trošku deficit. Ale už může šlapat na kole, tak jsme mu na Šumavu vzali kolo," prozrazuje Ladislav Čihák. Jeho tým se z Železné Rudy vrátil v pátek a hned si začal užívat dovolené.

Indiáni se zase sejdou 23. července, začnou testy

"Kluci mají dva týdny volna, od Honzy Snopka však dostali nějaké individuální plány, které by měli ještě splnit. Sejdeme se zase v pondělí 23. července a začneme testy. O den později už jdeme zase na led. Budeme zpočátku trénovat po partách, dvoufázově a potom uvidíme, co a jak dál," říká Čihák.

Poslední vítěz Prezidentského poháru pro vítěze základní části už má takřka kompletní kádr. "Hráčsky je to hotové. A do brankoviště? Tam ještě čekáme." Indiáni mají zatím k dispozici jen mladíky Dominika Frodla a Kristiána Koláře. "Nerad bych něco předvídal, ale nějaká jména ve hře jsou," uzavírá.

Příchody z HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)
Conor Allen (Wolfsburg)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (neznámo)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (neznámo)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz