Fridrich o vítkovické šanci: Je to pro mě čest! Jak se cítí mezi chlapy?

Foto: hc-vitkovice.cz

Před necelými dvěma roky si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Pořádnou šanci ale dostal až nyní a splácí ji poctivými výkony, které navíc rostou. Dvacetiletý útočník Petr Fridrich v posledních sedmi extraligových duelech nastřádal sedm kanadských bodů, v pátek Vítkovicím výrazně pomohl k obratu v duelu s Olomoucí.

Aplikace Tipsport extraligy

„Bylo to těžké. Věděli jsme, že to bude o pár gólech. Před dvěma týdny padly tři góly, teď taky. Chtěli jsme hrát zezadu a tlačit se do brány. Ubojovali jsme to,“ těší vítkovického odchovance.

Právě on dlouhých šest minut seděl na trestné lavici poté, co dohrál Marek Kalus, jenž od rozhodčích vyfasoval 36 trestných minut. Olomoučtí hokejisté ovšem netradiční dlouhou přesilovku pět na čtyři nedokázali využít.

Naopak krátce po jejím konci skočil Petr Fridrich na led, dobruslil olomouckého zadáka Tomáše Valentu, obral ho o puk a zblízka vystřelil. Brankář Mory Branislav Konrád sice kotouč vyrazil, ale číhající Jan Hruška ho pohotově zasunul do odkryté klece – 2:1.

„Skočil jsem tam z trestné. Náš obránce to vyhodil, jejich bek o mně asi nevěděl, protože pro ten puk nejel úplně naplno. Měl jsem sílu, tak jsem to zkusil dojet. Nějak jsem vystihl rozehrávku, dostal jsme se před gólmana a zkusil jsem to tam nějak zamést. Ani nevím, jestli se to odrazilo od gólmana, nebo od tyče, ale Hrouda to tam pak výborně zametl,“ pokyvuje.

Na začátku prosince si v duelu s Olomoucí připsal první kanadský bod v extralize, teď měl klíčový podíl na vítězné brance. Jsou Hanáci jeho oblíbeným soupeřem? „Ale poprvé jsme s nimi vyhráli až tentokrát. Dá se proti nim dobře bruslit. Doufám, že je porazíme i v tom posledním zápase, co nás čeká,“ hlásí Fridrich.

Ten si střihl deset utkání za prvoligový Havířov, jeden zápas absolvoval v Chance lize i za Šumperk. Teď ovšem naplno chytil šanci v extraligových Vítkovicích. „Moc si toho vážím. Jsem z Ostravy, odchovanec. Je pro mě čest hrát za Vítkovice. Jsem rád, že jsem se už zabydlel a doufám, že už se tu udržím,“ přeje si.

„Moc si toho vážím. Jsem z Ostravy, je pro mě čest hrát za Vítkovice.“

V mládežnických kategoriích platil za spolehlivého střelce. Jak náročný přechod je do dospělého hokeje? „Je to strašný rozdíl. Zažíval jsem to už minulý rok v Havířově, kde jsem s tím měl ze začátku sezony celkem problém. Ale minulá sezona mi s tím přechodem zase hodně pomohla. Už se s těmi chlapy v dospěláckém hokeji cítím mnohem lépe,“ přiznává.

S adaptací mezi elitou mu pomáhají i ostřílení borci ve vítkovické kabině jako Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok či Roman Polák a další. „Je to super. Hlavně jsou všichni úplně v pohodě a snaží se mi předat zkušenosti. Nám mladým pomáhají, je to pro nás hodně přínosné,“ přiznává. A rozdíl mezi Tipsport extraligou a Chance ligou? „Je to úplně jiná liga, ale daří se mi tady. Vypadá to dobře, mám i štěstí, protože tady mám více bodů než v první lize,“ připomíná.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz