bahis siteleri

Francouz o Kautovi i novém parťákovi. Colorado? Enormní zájem!

Pavel Francouz

21. listopadu 7:59

Josef Prášek

(WASHINGTON, od našeho zpravodaje) Když jednou něco vyhrajete, chcete to znova. Zvláště Stanley Cup… Šampion nejlepší hokejové ligy světa Pavel Francouz si po velkém úspěchu Colorada všímá také většího zájmu fanoušků. Pro hokej.cz mluvil také o Martinu Kautovi a novém parťákovi v brance.

Rodák z Plzně má od letošní sezony za konkurenta Rusa Alexandara Georgijeva, který přišel v létě z Rangers a Darcy Kuemper naopak posílil Washington.

„Alex? Je v pohodě. Myslím, že jsme si sedli a máme se o čem bavit. Musím říct, že sezonu začal výborně – sbírá výhry,“ ocenil ho Francouz.

Georgijev zatím nastoupil do jedenácti zápasů (osm výher), zatímco jeho konkurent Francouz do pěti. Sezona je nicméně ještě dlouhá a český brankář bude mít hodně prostoru, aby se ukázal.

„Chceme pokaždé podat co nejlepší výkon. Navzájem se mezi sebou hecujeme, aby mezi námi byl nějaký tlak,“ prozrazuje pro hokej.cz po výhře 4:0 na ledě Washingtonu, kde dostal šanci ruský gólman.

 „Navzájem se mezi sebou hecujeme, aby mezi námi byl nějaký tlak."

„Ale na druhou stranu chápeme, že to děláme pro dobro týmu. Hlavní je, aby se vyhrávalo,“ dodává Francouz přímo z kabiny.

A to se vám daří, že Pavle? Z posledních sedmi zápasů má Colorado šest výher.
Já si myslím, že je to zatím dobrý. Náš tým se hodně obměnil a zároveň máme hodně zraněných hráčů. Pociťujeme to, ale na jednu stranu sbíráme body, což je super.

Jde cítit, že po zisku Stanley Cupu jsou velká očekávaní?
Já si myslím, že na nás jsou ty největší očekávání. Když chybí dva klíčoví útočníci a dva obránci ze základní sestavy, tak se to samozřejmě někde projeví, ale daří se nám vyhrávat i bez nich. Kluci, kteří přicházejí z AHL, tak je dobře zastoupí.

Foto: nhl.com

Předpokládám, že zájem fanoušků Colorada o hokej stoupl.
Jo, určitě! Zájem tam je enormní a jsou vyprodané snad všechny zápasy v základní části už teď. Hokej tam hodně nabral na popularitě.

Při oslavách v Česku jste říkal, že získat takovou trofej je jako droga… Člověk to chce ještě jednou.
Jasně, máme to takhle všichni. Když to člověk okusí, tak to chce zažít ještě jednou. Cesta k poháru je dlouhá, trnitá a těžká. Ale za cíl to rozhodně máme.

„Cesta k poháru je dlouhá, trnitá a těžká. Ale za cíl to rozhodně máme."

Letos se do týmu více prosazuje Martin Kaut. S tím už jste velcí kamarádi, že?
Vůbec, já ho skoro neznám (směje se a dívá se na Kauta, který stojí kousek vedle něj). Těžko říct. Ne, kamarádi jsme (usmívá se).

Však jste spolu v organizaci už pátým rokem...
Tu dobu ho vodím za ruku a máme spolu hodně zážitků. Jsem šťastný, že dostává šanci a daří se mu. Hraje ve druhé pětce, což je velká zodpovědnost. Důvěru trenérů podle mě splácí.

Hodně mu prý pomáháte mimo led.
Občas samozřejmě pomůžu. On udělal za tu dobu už velký pokrok. Dorozumí se. Když je ztracený, tak se mi ozve a já mu pomůžu. Od toho tady jsem.

„Vůbec, já ho skoro neznám (směje se a dívá se na Kauta, který stojí kousek vedle něj)."

První roky byly tedy složité? Musel vám hodně volat?
První rok jsme byli spolu hlavně na farmě. To jsme byli velcí parťáci, i pro mě to bylo tehdy nové. Dokázal jsem si představit, jaké by to bylo pro mě tady být v 19 letech. Snažil jsem se mu pomáhat co nejvíce. Cestu neměl tak lehkou, musel si to vydobýt, ale na druhou stranu se dočkal příležitosti a teď si užívá i NHL.

Na začátku sezony jste byli v týmu dokonce tři Češi, před měsícem Lukáš Sedlák ale Colorado opustil a už hraje za Philadelphii.
Bylo to super, on je skvělý kluk a zapadl mezi nás skvěle. Je i výborný hokejista. Bohužel situace byla nešťastná – oni ho poslali na waiver list a vzala si ho Philadelphia. My jsme pak přišli o pár důležitých hráčů. Myslím si, že kdyby ho tentokrát tam nedali, tak by podle mě teď hrál v týmu velkou roli.

Vraťme se ještě k vám. U Avalanche jste už pátým rokem, nikde jinde v NHL jste nepůsobil. Je to váš druhý domov?
Jsme tady už dlouho a máme zde spoustu kamarádů. Výborně zde funguje i česká komunita. Když člověk potřebuje, tak se cítí jako doma a je kam zajít. Nazval bych to druhým domovem.

A co se vám na Coloradu ještě líbí?
Nejvíce podnebí. Je tam přes 300 slunečních dní v roce. Většinou, když se člověk probudí, tak tam je i modré nebe a sluníčko. Nálada je pak hned příjemná a lépe se jede na trénink.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz