Fotbálek, kanoe, grilovačka. Bruslaři na jihu Čech tmelili partu

Foto: bkboleslav.cz

Květen a červen jsou v případě extraligových hokejistů ve znamení nabírání kondice, letní příprava bývá pořádně tvrdá a svým způsobem nekonečná. V Mladé Boleslavi proto náročný dril přerušili čtyřdenním výjezdem na jih Čech, hlavní kouč Vladimír Kýhos ordinoval svěřencům fotbálek, kanoe a také večerní grilovačku. Cíl? Krátký odpočinek a také tmelení party. Soudržnost i týmové vazby jsou totiž v soutěži velmi důležité.

Plekanec Chance liga

Hráči Bruslařského klubu rozbili základní tábor v Třeboni, fotbalový duel si dali s hokejisty druholigového Tábora. Středočeši prohráli 2:3, jejich branky ve velkém vedru zaznamenali David Bernad a Lukáš Volf. Domácí v rámci zápasu mimo jiné poděkovali za věrnost invalidnímu fanouškovi Janu Hatákovi.

Další den se hráči Mladé Boleslavi vydali k vodě, jejich společníky byly kanoe. Do jedné z nich usedli i trenéři Vladimír Kýhos s Vladimírem Čermákem. Bruslaři se původně chtěli svézt na raftech, jenže malý průtok vody tenhle záměr škrtl. "Sjížděli jsme řeku, odpoledne dalo několik kluků ještě tenis. Bylo to spíš o odpočinku a nabrání sil na zbytek letní přípravy. Šlo především o stmelení kolektivu, což se relativně povedlo," řekl klubovým stránkám obránce David Bernad.

Foto: bkboleslav.cz

Minulá extraligová sezona Středočechům nevyšla. Nepostoupili ani do předkola play off a výrazně zaostali za původními představami. Vedení klubu poté uskutečnilo několik změn v kádru, dorazili posily jako Michal Vondrka, David Šťastný, Martin Pláněk, Martin Látal nebo Pavel Kantor.

Trenér Kýhos už na jaře hovořil také o nutnosti lepší soudržnosti týmu, výjezd na jich Čech by v tomto ohledu měl pomoci. Bruslaře vždycky zdobila kolektivní síla, bojovnost a maximální nasazení. Aby měli dostatek sil, trenéři vsadili na model přípravy, který je trošku odlišný od toho loňského.

"Je to návrat k tomu, co jsme mívali dřív pod panem trenérem Výborným. Jedná se o kondici a spousty hodin dřiny, což se loni v podstatě nedělalo. Tehdy jsme byli zejména v posilovně, což pro někoho znamenalo plus a pro někoho ne. Každý to má po téhle stránce jinak," přiblížil David Bernad.

Foto: bkboleslav.cz

V následujících dnech bude příprava pokračovat dalšími dávkami, hráči Mladé Boleslavi vyjedou také na led. Nikoli v domácí aréně, kde probíhají drobné stavební úpravy, nýbrž v Říčanech. Svěřenci trenérů Kýhose, Čermáka a Žabky dostávají na suchu do těla pod vedením kondičního kouče Jana Vidnera, na ledě v Říčanech by měli makat dvakrát týdně. První přípravné utkání je čeká 2. srpna v Pardubicích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz