Formanův kuriózní lob á la Poborský! Bartošák: Na prášky z toho nejsem

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

16. září 2018, 20:57

Jan Šimek

Pamatujete jak Karel Poborský na fotbalovém mistrovství Evropy v roce 1996 parádním lobem ve čtvrtfinále proti Portugalsku okouzlil celý svět? Podobnou trefu v hokejovém provedení předvedl Miroslav Forman. Fanoušci Vítkovic ještě vyvolávali jména hráčů, kteří se zasloužili o jejich druhou branku, když sparťanský útočník ukázal správný odhad a úžasný cit v ruce.

HokejkaSHOPvanoce

Opravdu tak celou akci zamýšlel? „Bylo to schválně. Překvapilo mě, že (Bartošák – pozn. red.) vyjíždí. Měl jsem puk na dlouhou hokejku, takže jsem to zkusil a se štěstím se to povedlo. Ten gól byl bohužel k ničemu nebyl,“ mrzí Formana.

S trochou nadsázky se dá říct, že v hokeji napodobil slavný fotbalový lob Karla Poborského na mistrovství Evropy v roce 1996. „Teď jsem to zrovna slyšel,“ usměje se. „Popravdě jsem žádný takový gól ještě nedal, nepamatuji si. Možná jsem něco podobného viděl někde na videu, ale nevím. Musím se na to ještě podívat, jak to vypadalo. Zajímavý gól,“ přiznává.

Kuriózní gól Miroslava Formana

Věděl hned, co udělá? „Když takhle vyjede gólman, napadne to každého hráče. Hlavně musí dobře trefit puk. On trochu skákal, takže se sešlo víc věcí. Nakonec to dopadlo dobře a skončilo to v bráně,“ popisuje sparťanský útočník.

A co na zajímavou trefu Formana říkal vítkovický gólman Patrik Bartošák? „Věřil jsem svým schopnostem víc než, kde moje schopnosti opravdu jsou. Asi budu muset trošku zamakat na mých sprinterských soubojích, ale puk se tam tak šoural... Myslel jsem si, že to stihnu, ale on to udělal chytře. Jednoznačně moje chyba, ale kluci to naštěstí odpracovali za mě,“ těší brankářskou oporu Ostravanů.

Lev: Ukázala se naše obětavost a houževnatost

Ta už za svá záda puk nepustila a pomohla Vítkovicím k ceněné výhře nad sparťanským rivalem. „Vůbec mě to nerozhodilo. Moje sebevědomí je tak vysoké, že tohle mě nerozhodí. Věřím svým schopnostem, a když dostanu špatný gól? To se stane každému. Že bych z toho byl na prášky, to vůbec ne,“ dodává Bartošák.

Pražanům ale nebyl Formanův kuriózní gól nic platný, vaz jim zlomila spousta vyloučení. „Teď jsme o tom v šatně mluvili. Je to tak. Měli jsme zbytečná vyloučení. I to moje na konci, když jsme zrovna tlačili. Mohl padnout gól, ale místo toho jsme si šli sednout a tlak tím oslabením povolil,“ mrzí Miroslava Formana.

Hokejisté fandí Spartě ve šlágru s Baníkem

Na druhou stranu si Sparta zahrála tři přesilovky pět na tři a využila jen jedinou. „Přitom v přípravných zápasech nám to tam docela padalo. Nevím, jestli jsme teď nervózní nebo něco, ale není to ono. Zapracujeme a na tom a bude to dobré,“ věří osmadvacetiletý borec.

Po nedělní bitvě se pomyslná řež mezi Ostravou a Prahou přesune na fotbalový trávník. Baník totiž v pondělí vyzve Spartu. „Na Spartu máme permice, takže když je volno, čas od času na fotbal zajdeme. Určitě budeme sledovat. Baník začal hrát trošku líp. Trošku. Budeme to sledovat a držet palce Spartě. V pondělí máme volno, takže budeme fandit,“ slibuje Forman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz