Flemming pyká za atak na Douderu. Vyfasoval stopku a bude platit

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

9. prosince 2018, 9:11

Jan Šimek

Hokejisté Chomutova se budou muset v duelu s Olomoucí obejít zadáka Bretta Flemminga, kterého potrestala disciplinární komise za ostrý zákrok na třineckého Milana Douderu pozastavením činnosti na jedno utkání. Kanadský zadák zaplatí i pokutu.

Jágr Chance liga

O co šlo? V průběhu druhé třetiny chomutovský bek u třinecké střídačky sestřelil Milana Douderu, který si ze souboje odnesl 17 stehů v obličeji a zápas pro něj skončil. Nedohrál ani Flemming, jenž za pozdní dohrání vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Jeho zákrokem se tak automaticky zabývala disciplinární komise, která Brettovi Flemmingovi udělila stopku na jeden zápas a navrch mu udělila pokutu. „K důsledkům zákroku, po kterém soupeř utkání nedokončil, přispěl i protihráč tím, že se krátce po odehrání kotouče otočil, aniž by přitom bral v potaz skutečnost, že může být atakován, a vystavil se tak do velmi zranitelné pozice,“ vysvětluje disciplinárka.

„Na druhé straně předseda komise zdůraznil, že hráč vedl svůj zákrok cíleně zezadu, se značnou agresivitou a intenzitou, přičemž neučinil nic, aby důsledky střetu, zneužívajícího postavení protihráče, minimalizoval,“ píše se v rozhodnutí disciplinárky.

„Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík proto zákrok překvalifikoval na napadení a hráče Bretta Flemminga potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 1 soutěžní utkání a – s přihlédnutím k tomu, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán – rovněž finanční pokutou ve výši 10 % ze základní měsíční odměny,“ stojí dále.

Zraněný obránce Milan Doudera přišel o možnost startovat na Channel One Cupu, reprezentační kouč Miloš Říha místo něj povolal zadák Tomáše Kundrátka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz