Flastr pro Goiše! Nezahraje si do konce listopadu

19. listopadu 2019, 10:56

Marek Hedbávný

Disciplinární komise Českého hokeje tvrdě potrestala Jiřího Goiše. Přerovského útočníka čeká kvůli faulu na Jiřího Doležala dlouhá pauza – přijde o celkem šest zápasů.

Esport hokejová liga

V posledních dvou utkáních už Goiš nehrál, chybět bude i v následujících duelech s Litoměřicemi, Chomutovem, Porubou a Vsetínem. Zpátky do sestavy se vrátí až 2. prosince proti Frýdku-Místku.

Do hry se jen tak nevrátí ani slávistický útočník Jiří Doležal, který má po středečním utkání otřes mozku. Strávil dvě noci v nemocnici a jeho rekonvalescence není v řádech dnů.

„Hráč se v dané situaci nepřiměřeně rozjel od červené čáry s jasným cílem zasáhnout protihráče, kterého zasáhl do hlavy a způsobil mu zranění," stojí v rozhodnutí disciplinární komise.

V tiskové zprávě se dále píše: „Lze sice v daném případě konstatovat, že hráč při zákroku neoddělil ruku od těla, ani se před zákrokem neodrazil, aby dosáhl vyšší intenzity při jeho provedení, v dalším však je na místě uvést, že hráč v situaci, kdy zjistil, že kotouč směřuje k protihráči, zvýšil svou rychlost, v důsledku čehož byl zákrok proveden s dramaticky vyšší intenzitou, v předmětné situaci nejevil jakoukoliv snahu hrát puk, ale jeho jedinou snahou bylo zasáhnout protihráče."

„Hráč v situaci, kdy zjistil, že kotouč směřuje k protihráči, zvýšil svou rychlost, v důsledku čehož byl zákrok proveden s dramaticky vyšší intenzitou."

„V takovém případě je dle DK ČSLH nezbytné napadajícímu hráči přiznat výhradní odpovědnost za to, že svůj zákrok provede v souladu s pravidly, tedy konkrétně ve vztahu k posuzované situaci, aby svým zákrokem, kterak se tento rozhodl svést, nezasáhl oblast hlavy a krku protihráče. DK ČSLH má v posuzovaném případě za prokázané, že hráč se primárního zasažení oblasti hlavy nebo krku protihráče dopustil, a způsobil mu tímto zranění, které si přímo na hrací ploše vyžádalo základní lékařské ošetření a po kterém musel být protihráč převezen do nejbližšího zdravotnického zařízení," zdůvodňuje disciplinární komise stopku pro Goiše.

Celé rozhodnutí si můžete přečíst tady.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz