Finsterle: Atmosféra Na Lapači? Kotvan říkal, že to není ani v extralize

Foto: Jana Vráblíková, hc-vsetin.cz

10. března 2016, 16:33

Michal Trávníček

Můžeme tomu říkat různě. Třeba náhoda, ale i geniální trenérský tah. Jisté je, že pokud by se na led, těsně po vedoucí brance brněnské Techniky, nepostavila vedle sebe trojice Zúbek-Vaněk-Finsterle, cesta Vsetína za úvodní semifinálovou výhrou by byla zřejmě poněkud složitější.

HokejkaTV

Poté, co ze hry odstoupil Jindřich Abdul, se na pravé křídlo čtvrté formace postavil František Zúbek a začaly se dít věci. Pouhých 21 vteřin po trefě Dominika Piskoře se před branku prosmýkl Lukáš Finsterle a vyrovnal. Tentýž hráč při dalším střídání otočil misky vah na stranu domácích a dílo dokonal kapitán Daniel Vaněk ukázkovým blafákem pouhou minutu nato.

Lukáš Finsterle tedy korunoval svůj výborný výkon dvěma góly a jednou asistencí a dokázal, že v play off jeho výkon stoupl o třídu a momentálně je nejproduktivnějším vsetínským hráčem.

Lukáši, vlastně náhodou jste se dostali k sobě a během chvilky jste rozhodli zápas. Zažil jste to někdy?
Fery Zúbek dokázal Jindru Abdula skvěle nahradit. Prostě jsme si sedli. Šli jsme na led hned po vedoucím gólu hostí a vlastně v každém střídání jsme skórovali. Ale šli jsme tomu naproti a bohudíky nám to tam napadalo.

Překvapila vás něčím Technika?
Já jsem proti ní hrál jenom jeden zápas, a i když mě kluci připravovali na to, že hraje dobře, tak mě její výkon překvapil. Byl to velice těžký zápas. Výborně bruslili. Vyhráli jsme, ale bude to ještě boj.

Technika hraje venku asi lépe než doma. Nedostává moc gólů a je to vždy úporný hokej…
Počítali jsme s tím, že to bude těžké utkání. Jestli hrají venku líp, než doma, to nesleduji, ale samotný zápas potvrdil, že Brno je velice těžký soupeř.

„Šli jsme na led hned po vedoucím gólu hostí a vlastně v každém střídání jsme skórovali.“

Nevyužili jste dlouhou přesilovku pět na tři a následně inkasovali gól do šatny. Nezacloumalo to vaší psychikou?
Minutu před koncem druhé třetiny jsme si říkali hlavně nedostat gól. No a za dvacet vteřin bum a už tam byl. Trochu nám zatrnulo. Kdybychom využili přesilovku na 4:1, zápas by vypadal jinak. Ale nakonec jsme to zvládli.

Ve zmíněné přesilovce to možná místo síly chtělo při střelách trochu víc klidu a přehledu, souhlasíte?
Tam bylo snad milion střel, to se málokdy vidí. Ale my jsme nestáli před brankou. Gólman všechno viděl, vyrážel to ven. A pravda je, že jsme to mohli sehrát trošku jinak.

Při brance na 2:0 se projevilo vaše sebevědomí. Myslím, že nejenom brankář Jekel, ale ani nikdo jiný na stadionu nečekal střelu.
Ano, to je ten moment překvapení. Zkusil jsem vybruslit zpoza branky na kruh a vystřelit. Brankář to nečekal, tak to tam spadlo.

„Když přijde play off, hraju úplně jinak. Jsem typem důrazného hráče a to mi vyhovuje.“

Zdá se mi, že vaše výkony v play off jsou na jiném levelu než v základní části. Čím to je?
To tedy vůbec nevím. Když přijde play off, hraju úplně jinak. Jsem typem důrazného hráče a to mi vyhovuje. Navíc mi to tam začalo padat. V základní části jsem byl několikrát zraněný a moc jsem toho neodehrál. Hrál jsem vlastně čtvrtou lajnu.

Do semifinále jste nastoupili po několikadenní pauze. Vyhovuje vám, že si můžete odpočinout, nebo je to těžké vyjít ze zápasového rytmu, i když hrajete obden?
Těžko říci, každý hráč to má jinak. Někdo potřebuje odpočinek, někdo má rád zápasový rytmus. Ale pro náš klid, pro naši psychiku by bylo lepší ukončit semifinálovou sérii co nejrychleji. Věřím, že nám pomůžou i fanoušci. Jsou skvělí, musím jim poděkovat. Vzal jsem tady na jeden zápas Oldu Kotvana ze Zlína a ten byl úplně nadšený. Říkal, že to se nevidí ani v extralize.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz