Finský tým? Nejhorší v historii, kritizoval novinář. Teď svůj článek snědl

27. května 19:59

Jan Šimek

Ruku na srdce: Kdo čekal, že finští hokejisté ovládnou světový šampionát v Bratislavě a pověsí si na krk zlaté medaile? Skoro nikdo. Pořádně se ale spálil novinář, který před startem mistrovství světa označil severský výběr za jeden nejhorších v historii.

HokejkaTV

Šéf sportovní sekce deníku Hufvudstadsbladet Filip Saxén napsal před začátkem mistrovství světa komentář, v němž silně kritizoval finský reprezentační tým a jeho připravenost na šampionát.

Saxén ve svém sloupku uvedl, že současný finský výběr je jedním z nejhorších v historii mistrovství světa. Maximem, co od Finů očekával, byl postup do čtvrtfinále.

To se partě kolem kapitána Marka Anttily podařilo. V semifinále pak Finové vykolejili ruské superhvězdy, ve finále obrátili bitvu s Kanadou a po osmi letech si v Bratislavě sáhli na titul mistrů světa.

A Filip Saxén? Na Twitteru napsal krátký vzkaz s jasným poselstvím: „Omlouvám se za svá slova. Nikdy jsem se nemýlil víc.“ A pak z výtisku novin utrhl původní článek a snědl ho.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz