Finský přemožitel Třince slaví titul v Lize mistrů. Hrubec nejužitečnějším hráčem!

Foto: Facebook Champions Hockey League

Poprvé ve čtyřleté historii hokejové Ligy mistrů došel až na vrchol jiný než švédský tým! Nadvládu celků ze země tří korunek zastavila finská JYP Jyväskylä, která v cestě za titulem zastavila nejprve brněnskou Kometu, pak i Oceláře z Třince. Jyväskylä si ve finále CHL v poměru 2:0 poradila se švédským Växjö, semifinálovým přemožitelem Liberce. Velkého úspěchu se dočkal brankář Třince Šimon Hrubec, který byl v hlasování fanoušků zvolen nejužitečnějším hráčem celého ročníku!

Jágr Chance liga

První sezonu Ligy mistrů vyhrál tým Luleå HF, dvakrát za sebou pak triumfovala Frölunda. Teď to mělo být další švédské vítězství. Växjö díky parádní základní skupině hrálo na domácím ledě, jenže plán na prodloužení hegemonie mužstev ze země tří korunek nakonec neklapl. Mužstvo Lakers sice bylo v prvních dvou třetinách střelecky aktivnější, a to výrazně – 22:13, jenže brankář Jyväskyly Olkinuora byl k nepřekonání.

První branka utkání padla až v čase 34:32, kdy velkou část arény utišil Joonas Nättinen. Jeho střela zpoza obránce proklouzla brankáři Fasthovi skrz tělo až do sítě, Jyväskylä vedla 1:0. Domácí pak tlačili ze všech sil, a dokonce se ve třetí třetině dočkali branky zásluhou Lundberga. Rozhodčí ale gól kvůli jeho postavení v brankovišti neuznali.

Jyväskylä v čele s gólmanem Olkinuorou následně ustála i závěrečný tlak Växjö. Při domácí hře bez brankáře pak definitivně podtrhl zlatý večer pro finský celek Janne Kolehmainen. Jyväskylä, která do té doby byla maximálně v osmifinále, tak přerušila švédskou nadvládu a stala se vítězem hokejové Ligy mistrů pro ročníku 2017/18. V cestě do finále si Jyväskylä postupně poradila s Tampere, Brnem a Třincem.

I když české týmy nenapodobily loňský úspěch pražské Sparty a zůstaly těsně před branami zápasu o mistrovský titul, těšit může jiná věc. V hlasování fanoušků o nejužitečnějšího hráče letošní sezony Ligy mistrů zvítězil brankář Třince Šimon Hrubec, který vládl brankářským statistikám. Ve finálové trojici porazil i Martina Bakoše z Liberce, který se s deseti brankami stal nejlepším střelcem!

Výsledek finále Ligy mistrů 2017/18:

VÄXJÖ LAKERS – JYP JYVÄSKYLÄ 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Nättinen (Kalteva), 60. Kolehmainen.
Rozhodčí: Lemelin, Piechaczek – Kohlmüller, Seewald
Vyloučení: 3:4.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 31:18.
Diváci: 5750.
Växjö Lakers: Fasth – Martinsson, Lundberg A., Persson, Rahimi, Högberg, Welch, Bohm – Calof, Rosén, Kiiskinen – Pesonen, Pettersson, Shinnimin – Netterberg, Fröberg, Reddox – Brodecki, Josefsson, Lundberg M. – Røndbjerg.
JYP Jyväskylä: Olkinuora – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Yonkman, Honka – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Louhivaarra, Hytönen, Rooba – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Stråka, Kanninen, Kolehmainen

Individuální ocenění Ligy mistrů 2017/18

Nejužitečnější hráč CHL: Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší střelec CHL: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec) – 10 gólů

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz