Finský bojovník mění Chomutov za Wales, Marjamäki jde do Cardiffu

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Loni na podzim přišel do Chomutova s cílem vyzkoušet další zajímavou soutěž a Pirátům pomoci z posledního místa tabulky. Masi Marjamäki odvedl solidní práci, později ale zkušeného bojovníka také omezovaly zdravotní potíže. Mise u Pirátů nakonec úspěšná nebyla, severočeský klub sestoupil a bývalý hokejista New York Islanders míří za hokejem jinam.

Nový fanshop

Loučení Marjamäkiho v Chomutově bylo zřejmé delší dobu, po pádu do Chance ligy doznává kádr Pirátů výrazných změn. Juraj Valach odešel do rakouského Lince, Stanislav Dietz bude hrát DEL za Fischtown Penguins. V rámci Tipsport extraligy se stěhovali Vladimír Růžička mladší, Ronald Knot, Jan Stránský, David Štich, Petr Koblasa, Justin Peters a další.

Marjamäki si za Chomutov připsal 45 utkání základní části TELH, vstřelil osm branek a přidal stejný počet nahrávek. Jeden zápas absolvoval v play out, další utkání stihl také v baráži. Vinou zranění musel jinak zůstat mimo sestavu. Účastník MS dvacetiletých 2004 a 2005 skončil štaci v ústraní, nyní se stěhuje za kanál La Manche.

Finský útočník jde do Walesu, je čerstvou posilou týmu Cardiff Devils. Smlouvu s předním klubem britské nejvyšší soutěže mimochodem podepsal také zkušený kanadský útočník Stephen Dixon, jenž v minulosti okusil několik evropských lig včetně ruské KHL.

Marjamäki má na kontě víc než 300 zápasů finské SM-Liigy. Čtyřiatřicetiletý rodák z Pori hrál svého času tři sezony kanadskou juniorskou WHL, další dvě strávil na farmě New York Islanders, přičemž za Ostrovany nastoupil v jediném soutěžním duelu NHL. Po působení v týmech IIves a Tappara Tampere oblékal dres Pori či Jokeritu Helsinky, kde si zahrál Kontinentální ligu.

V příští sezoně by měl být jednou z opor Cardiff Devils, nastupovat bude s oblíbeným číslem 15. Na soupisce klubu je vedle Marjamäkiho či Dixona také naturalizovaný Bělorus Charles Linglet, vedení Cardiffu slibuje příchod dalších zajímavých hráčů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz