Finsko nevyšlo, Vincour zůstává v extralize. Z Komety jde do Hradce

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

13. července 14:01

Adam Bagar

Hradec Králové po mnoha odchodech pokračuje v přestavbě kádru, novou posilou Mountfieldu se stal zkušený útočník Tomáš Vincour. Dvojnásobný český šampión s Kometou se na východě Čech dohodl na dvouleté smlouvě, klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Plekanec Chance liga

Sedmadvacetiletý hokejista, který pomohl Kometě ke dvěma titulům, měl v nové sezoně hrát ve finské Liize. Lukko Rauma měla o jeho služby velký zájem, s tamním týmem už zkušený útočník dokonce týden trénoval, vše směřovalo k dohodě, ale potom klub na Twitteru uvedl, že Tomáš Vincour jeho dres oblékat nebude.

Vincour podepsal pod Bílou věží dvouletou smlouvu

Po konci u mistra se nakonec stěhuje pod Bílou věž. „Hledali jsme zkušeného útočníka, který by zapadl do systému, který chceme letos hrát. Tomáš tyto parametry splňuje a přesvědčil nás, že jeho zájem hrát v Hradci je velký,“ říká na adresu vytáhlého a dravého útočníka generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Žebříček TOP 250 klubů v Evropě: Kometa je šestá, skokanem Vsetín »

„Jsme taky rádi, že jsme zase o kousek zvedli náš výškový i váhový průměr mužstva,“ dodává Kmoníček s tím, že Vincour bude na východě Čech působit minimálně do roku 2020. „Tomáš nechce měnit angažmá po roce a my na základě obměny kádru taky preferujeme delší kontrakty, dohodli jsme se na dvouleté smlouvě.“

„Společně se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně jednáme o příchodu ještě jednoho útočníka. Rádi bychom měli jasno během příštího týdne.“

Pro útočníka se zkušenostmi z NHL, KHL nebo reprezentace to bude mezi tuzemskou elitou teprve druhé angažmá, dosud hrál extraligu jen v Brně. K hradeckému týmu se připojí během příštího týdne, kdy absolvuje zátěžové testy. Pak už bude k dispozici trenérům a s mužstvem vyjede poprvé na led v pondělí 23. července.

Přípravu na TELH zpestří Kazaši i spousta turnajů, dorazí 6 klubů z KHL »

Jeho příchodem však změny v Mountfieldu nekončí, tamní vedení hodlá přivést další ofenzivní posilu. „Společně se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně jednáme o příchodu ještě jednoho útočníka. Rádi bychom měli jasno během příštího týdne,“ prozrazuje na závěr generální manažer Aleš Kmoníček.

Tomáš Vincour jako vítěz Extraligových NEJ kategorie přesnost střelby

Příchody do klubu Mountfield HK

Michal Hlinka (Trenčín)
Juraj Bezúch (Trenčín)
Daniel Rákos (Třinec)
Tomáš Linhart (Třinec)
Radim Šalda (Saint John)
Matěj Chalupa (Plzeň, zkouška)
Matej Paulovič (Nitra)
Brandon Maxwell (Mladá Boleslav)
Martin Réway (Slovan Bratislava)
Tomáš Vincour (Kometa Brno)

Odchody z klubu Mountfield HK

Tomáš Zigo (Banská Bystrica)
René Vydarený (České Budějovice)
Jiří Šimánek (České Budějovice, zkouška)
Radek Smoleňák (neznámo)
Martin Pláněk (Mladá Boleslav)
Martin Látal (Mladá Boleslav)
Bedřich Köhler (Kometa Brno)
Blaž Gregorc (Sparta Praha)
Zdeněk Čáp (České Budějovice)
Jaroslav Bednář (konec kariéry)
Patrik Rybár (Detroit)
Rudolf Červený (Slovan Bratislava)
Andris Džerinš (Riga)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz