Finská sláva je pryč. Na hokej teď vůbec nemám chuť, líčí Hrachovina

Foto: yle.fi

11. října 15:27

Adam Bagar

Ve Finsku zářil a po dvou titulech s Tapparou si tam udělal velké jméno, jenže po odchodu „za lepším“ strádá. Brankář Dominik Hrachovina se momentálně hokejově trápí.

HokejkaSHOPvanoce

Pětadvacetiletý gólman loni v létě po osmi sezonách opustil Finsko, které jej tolik učarovalo, a v Kontinentální lize kývl na nabídku Astany. Angažmá v kazašské metropoli mu nevyšlo dle představ, i kvůli komplikované zlomenině nohy odchytal jen 26 zápasů.

V červnu pak prezident klubu Boris Ivaniščev oznámil, že se službami českého gólmana dále nepočítá. Dominik Hrachovina si bleskově našel novou štaci a plácl si se švýcarským klubem Ambri-Piotta, kde se však upsal jen do listopadové reprezentační pauzy.

Foto: hcbarys.kz

Ani pod Alpami nenavázal na skvělé severské roky a bylo by velkým překvapením, kdyby v klubu prodloužil kontrakt. Jeho kolega Daniel Manzato dostává více prostoru, Hrachovina v tamní NLA zapsal pouhé tři starty s úspěšností zákroků 87,2 procenta.

„Upřímně, ve Švýcarsku si to moc neužívám a dál bych to ani nějak blíž nerozebíral. Vůbec nevím, co se mnou v následujícím období bude. A ani to neřeším, momentálně vůbec nemám chuť hrát hokej,“ přiznává Hrachovina v rozhovoru pro server hokej.sk.

Foto: Vladimír Koča

„Uvidíme později, jak to všechno dopadne. Rád bych vám řekl, co se mnou bude, ale teď je to celé příliš zvláštní. Člověk s tím psychicky bojuje, takže vůbec nevím,“ dodává Hrachovina, jenž loni plnil roli brankářské trojky na světovém šampionátu v Dánsku.

Náladu mu nezvedla ani vychytaná nula v Lize mistrů při výhře 4:0 na ledě Banské Bystrice. „Víceméně jsem celý zápas jen stál a měl víc rozehrávek než zákroků. Užíval jsem si možnost hrát s pukem jako šestý hráč a tím jsem se trošku udržoval v tempu,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz