Finská injekce pro Znojmo. Na jih Moravy se vrací Vainonen

Foto: yle.fi

2. října 2020, 12:07

Pavel Mandát

Velkou posilu hlásí zadní řady znojemských Orlů, na jih Moravy se vrací finský obránce Mikko Vainonen.

O Kapku lepší hokej

Bude tak dalším třpytivým kamínkem, který okusí české druholigové vody. Pro Znojmo jde o velkou posilu, rodák z Helsinek už prostředí v Nevoga aréně dobře zná – působil zde během ročníku 2018/19, kdy se zařadil mezi lídry týmu. Svědčí o tom i statistiky. Čahoun ze Skandinávie sehrál s orlem na hrudi 33 zápasů (8+13).

Srdce fanoušků si Vainonen získal především tvrdou hrou a stejně tak výtečnou střelou. Šéf znojemské střídačky Miroslav Fryčer jej často využíval do přesilových her, stejný scénář se dá předpokládat i při Finově nynějším comebacku.

„Očekáváme od něj, že bude patřit k vůdčím postavám mužstva, bude trávit hodně času na ledě. Má zkušenosti, důraz, víme co od něj čekat," potvrzuje na klubovém webu Orlů Fryčer. 

Tomu se finský bek do kádru hodí opravdu náramně. Zvláště poté, co museli ve městě okurek neplánovaně oželet Romana Čermáka. Bývalý extraligový obránce totiž nedostal  od doktorů souhlas s pokračováním hokejové kariéry Stopku mu, jako už jednou v minulosti, vystavily zdravotní problémy.

Vlivem této nepříjemné komplikace se v kádru Orlů nacházelo těsně před startem soutěže jen pět beků. Vzniklou mezeru mají zacelit Jiří Kališ a právě Mikko Vainonen.

„Očekáváme od něj, že bude patřit k vůdčím postavám mužstva, bude trávit hodně času na ledě."

Rodák z finského hlavního města patřil k mládežnickým reprezentatntům své země, okusil rovněž juniorské soutěže v zámoří, přičemž výraznou stopu zanechal také coby hokejista německé DEL.

Teď by měl patřil mezi hvězdy druhé ligy. Orlům se vstup do soutěže povedl, Fryčerova družina ještě nepoznala hořkost porážky. Její cíl je jasný – postoupit o patro výš. Zvlášť, když se prezident klubu Pavel Ohera už teď vyjadřuje v tom smyslu, že Znojmo skládá tým pro příští sezonu.

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz