Finem to nekončí, Růžička chce další posily. Vytipoval si také Radka Dudu

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Příchodem finského útočníka Masiho Marjamäkiho avizované posilování nekončí, chomutovský trenér a zároveň sportovní manažer Vladimír Růžička chystá další změny v kádru! Na seznamu vytipovaných posil má také zkušeného Radka Dudu.

Plekanec Chance liga

Růžička devětatřicetiletého bojovníka velmi dobře zná a ví, co na něj platí. Jako kouč ho vedl čtyři sezony ve Slavii. Radek Duda pod úspěšným trenérem odehrál 172 zápasů, zapsal v nich 118 bodů (54+64) a 489 trestných minut, v letech 2003 a 2008 navrch pomohl k titulu.

„V mých letech dostat takovou nabídku a výzvu, to sportovec zkrátka neodmítá.“

Duda, který poslední dva ročníky strávil v německém Freiburgu, se letos vrátil domů a posílil prvoligové Benátky nad Jizerou. V Chance lize nastoupil k deseti utkáním, nasbíral v nich šest bodů za tři branky a stejný počet nahrávek. Ve čtvrtek se ale rozhodl angažmá ukončit.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Zdůvodnil to přesunem do vyšší soutěže, jenže konkrétní nebyl. „Dozvíte se to v pravý čas. V mých letech dostat takovou nabídku a výzvu, to sportovec zkrátka neodmítá,“ vysvětlil Radek Duda, jenž v lednu oslaví čtyřicáté narozeniny, v rozhovoru pro web hokejbenatky.cz.

„Pokud to nebude mít ten správný efekt, tak se vrátím zpátky do Benátek.“

„S týmem jsem domluvený na dva měsíce. Ale pokud to nebude mít ten správný efekt, tak se vrátím zpátky do Benátek,“ dodal zkušený hokejista. Piráti zatím potvrdili jen to, že o Dudovi uvažují. „Je na seznamu vytipovaných posil,“ řekl hokej.cz tiskový mluvčí Libor Kult.

Piráti ulovili finskou posilu, do Chomutova míří bojovník Marjamäki »

Spojení Radka Dudy s Chomutovem se nabízí nejen kvůli Vladimíra Růžičky, někdejší rebel by při plácnutí s Piráty nešel do neznámého prostředí. Chomutovský dres oblékal už v první lize v letech 2009 až 2011 a na startu extraligové sezony 2012/13. Vrátí se mezi elitu?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz