Finále v tréninkové hale? Je to nedůstojné, zlobí se v Šumperku

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Poruba zvládla úvodní dvě finálové bitvy s Šumperkem a je jen krok od kvalifikace o postup do WSM Ligy. Další pokračování série na porubském ledě ale budí rozpaky. Třetí a případné páté střetnutí se totiž sehraje v tamní tréninkové hale. Hlavní RT TORAX Arenu obsadí tenisté před Davis Cupem! "Je to nedůstojné pro domácí, pro nás i pro fanoušky," kroutí hlavou šumperský trenér Jozef Zavadil.

Nový fanshop

"Kdyby možná porubské vedení vyvíjelo větší snahu... Nevěřím, že ve Vítkovicích nemají led," pokračuje šéf šumperské střídačky. Ostravar Aréna by byla samozřejmě nejlepším řešením, ale tento týden hostí Mládežnické mistrovství republiky a obě plochy má obsazené. A využít některý z okolních stadionů? Nejspíš by nešlo o divácky důstojný zápas, mnohé z nich už navíc nemají ledové plochy.

"Někteří porubští hráči na začátku sezony říkali, jak je to u nich super, že mají krásnou halu a skvělé podmínky, zatímco v Šumperku není ani střecha. Teď se jim to trochu vrátilo."

A tak se třetí a případné páté finálové utkání sehraje ve vedlejší hale, takzvaném mražáku, do nějž se možná vtěsná pět stovek diváků. "Je to opravdu vrcholně nedůstojné. Vypadá to tam strašně, ale taková je bohužel realita," krčí rameny Zavadil. Jeho svěřenci už mají se stánkem zkušenosti z letní přípravy. "Není to nic moc a navíc je tam zima," říká na klubovém webu útočník Lukáš Králík.

"Někteří porubští hráči na začátku sezony říkali, jak je to u nich super, že mají krásnou halu a skvělé podmínky, zatímco v Šumperku není ani střecha. Tak teď se jim to trochu vrátilo," hlásí Králík. Ten věří, že se příznivci Draků do haly dostanou, ačkoli pro ně nejspíš Poruba z kapacitních důvodů neuvolní žádné lístky. "Doufám, že je do haly pustí. Už tak je to trochu nedůstojné, když se jedná o finále."

"Vůbec nevím, co na to říct. Je to obrovská škoda. Na první utkání dorazila krásná návštěva, lidé byli skvělí. To tady podle mě dlouho nebylo, hlavně pro ně je to škoda."

Komu netradiční prostředí pomůže? "Rozhodně ne hokeji, ale snad by to mohlo hrát do karet i nám," přemýšlí Králík. Nadšení pochopitelně nejsou ani porubští hráči. "Vůbec nevím, co na to říct. Je to obrovská škoda. Na první utkání dorazila krásná návštěva, lidé byli skvělí. To tady podle mě dlouho nebylo, hlavně pro ně je to škoda," smutní Vladimír Luka, který ve finále zazářil už šesti body.

Mnozí si ani nedovedou představit, jak bude utkání v tréninkové hale vypadat. "Sám budu taky překvapený," přiznává elitní střelec Poruby, která po vítězství 4:3 v prodloužení vyhrála v Šumperku 5:1 a je krok od titulu. Třetí duel bude porubská tréninková hala hostit ve čtvrtek. Na stejném místě se bude hrát v pondělí i případný pátý zápas, kterému by předcházela sobotní bitva v podhůří Jeseníků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz