Finále ULLH: Akademici si z Prahy přivezli mečbol, přetaví ho v zisk poháru?

Foto: univerzitnihokej.cz

19. dubna 11:05

hokej.cz

Už jen dva týmy zůstaly v boji o Pohár Jana Palacha. Na úvod finálové série dorazili do Prahy plzeňští Akademici. V Edenu se odehrála skvělá bitva, které přihlíželo nad tři stovky fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru. Plzeňští dokázali v atraktivním utkání zvítězit a zajistili si mečbol, který mohou využít už 19. dubna na domácím ledě, v opačném případě se série ještě jednou vrátí do Prahy.

V úvodu prvního dějství byli Pražané mnohem lepším týmem, který si vypracovával spoustu šancí. Hřebínek jim srazil až první gól Akademiků, který padl v osmé minutě. Hosté se prosadili ihned po vhazování, Mašek vykryl střelu před sebe, ale v blízkosti byl Vít Reitspies, který lehkým plachťáčkem poslal kotouč do domácí branky. Od této chvíle se momentum přelilo na stranu hostů, kteří měli hodně pokusů na zvýšení náskoku. Kousali ale i hráči Karlovky, gólman Štekr však svůj tým držel výborně.

Na startu druhé periody byl v dobré pozici pražský útočník Novák, gólman Plzně se parádně nalepil na tyč a nenechal volnou skulinku. Hráči z Prahy následně trestuhodně nevyužili zaváhání Štekra, který z brankoviště vyjel rozehrát za branku. Tento počin se mu nepodařil ideálně a puk ukořistili domácí, díky skvělému skluzu jednoho z plzeňských hráčů zůstala Plzeň v těsném vedení.

Navyšovat náskok Akademiků mohl opět Reitspies, šikovný útočník však rozezvonil pouze boční tyčku. Těsně za polovinou zápasu se hosté přece jen radovali! Reitspies našel v mezikruží Jana Kaluse, který vymetl pavučinky v pravém horním růžku. Rychlá odpověď přišla v podání UK Hockey. Viktor Martínek obdržel přesný pas na pravou stranu a propálil Štekra nad lapačkou. Hráči z hlavního města dostali šanci na vyrovnání v přesilové hře. Tuto výhodu domácí využili díky střele Davida Rudolpha, který si vybruslil do mezikruží a propálil všechny a všechno.

Třetí dvacetiminutovka byla velmi bohatá na šance domácího celku. Ve 44. minutě se octl téměř osamocen v mezikruží Bořík, puk mu ale přeskočil hokejku, a tak pražský hráč nezakončil. I poté tlačila více Karlovka, ale Štekr společně s plzeňskou obranou byli ve výtečné formě. V úplném závěru se octl v úniku Piskáč, ale nakonec se ani on z úniku neprosadil.

V Praze se tedy šlo do prodloužení. Domácí měli puk na hokejkách necelé půl minutky. Poté jej ukořistili Západočeši, kteří si vyčkali na vhodnou šanci a hnali se do útoku. Kalus si objel branku domácích a milimetrovou přihrávkou našel Davida Prachaře, který vyslal vítěznou ránu přesně k pravé tyči.

„První krok je za námi, v úterý to jdeme společně dotáhnout do konce,“ nechali se po utkání slyšet plzeňští Akademici. „V úterý jdeme znovu do boje, stejně jako v semifinále dotáhneme sérii zpět domů,“ připomněli hráči Karlovky situaci, kdy v semifinálové sérii také v prvním utkání padli a v Prostějově si vynutili rozhodující zápas.

Druhá finálová bitva je na programu v úterý 19. dubna od 18.30 hodin. Pokud nemůžete na půl sedmou dorazit do plzeňské LOGSPEED CZ Arény, utkání lze sledovat prostřednictvím Tipsport TV nebo HbbTV České televize.

UK Hockey Prague – ZČU Akademici Plzeň 2:3p (0:1, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Martínek (Jindra, Dlabola), 36. Rudolph (Klinger, Volf) – 8. Reitspies (Fořt, Kalus), 33. Kalus (Reitspies, Fořt), 62. Prachař (Kalus).

Program finále Univerzitní ligy ledního hokeje

Úterý 19. dubna, 18:30: Akademici Plzeň – UK Hockey Prague (HbbTV ČT)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz