Finále je parádní vyznamenání, říká Krajíček po úspěšné sezoně

Foto: hcocelari.cz

Kometě byli zdatným soupeřem, obnovenou korunovaci brněnského celku ale neodvrátili. Oceláři se ale za uplynulou sezonu vůbec nemusí stydět. Třetí místo v hokejové Lize mistrů, stříbrné medaile v domácí soutěži. Fanoušky slezského celku ale může ještě více těšit fakt, že se povedlo skvěle do týmu zabudovat mladé hráče. Ocelářská cesta přinesla své ovoce.

Nový fanshop

První finále zvládli na výbornou, poté ale dvakrát klopýtli. Dost nešťastným způsobem. Kometa se po dvou těsným a ubojovaných výhrách dostala na koně a v posledních dvou duelech letošní sezony jasně ukázala, kdo je v extralize nejlepší. Oceláři se ale nemají za co stydět, tým Václava Varadi v sezoně odvedl skvělou práci.

>> Rekordní triumf! Kometa obhájila titul, jako první tým od roku 2007

„Podle toho, co tým ukázal, tak má velkou budoucnost. Musíme zůstat pokorní a zase šlapat od začátku nové sezony. Každý rok to je stejné. Je vidět, že i mladí kluci, kteří přišli, jsou výborní hokejisti a na ledě to dokázali. Nevidím důvod, proč bychom příští rok nebyli v play off a nepoprali se znovu o titul,“ ví třinecký kapitán Lukáš Krajíček.

Jak hodnotíte letošní sezonu?
Je strašně těžké to teď hodnotit. Převažuje zklamání, každý chce vyhrát. Vítěz ale může být jen jeden, štěstí se přiklonilo k Brnu. Proti nám hrál velice zkušený tým, zasloužili si to. Celkově se sezonou jsme spokojení, odvedli jsme dobrou práci. Ať už mladí či staří, byla tady výborná parta. Finále je parádní vyznamenání, i úspěch v Lize mistrů. Panuje spokojenost.

Kdy se série podle vás lámala?
Je velká škoda druhého domácího zápasu. Za stavu 1:1 jsme jeli na Kometu, i třetí duel byl takový nešťastný. Těžko hledám slova. Od druhého zápasu jsme vždy hráli odzadu, byli jsme o branku pozadu a proti nim se to hrálo těžko.

Svačina: Stříbro je obrovský úspěch, ale převládá zklamání

Vnímal jste to jako bušení do zdi?
Přesně věděli, co mají hrát, kam dávat puky z obranného pásma, když jsme je nahazovali do útočné třetiny. Našim útočníkům se tam strašně těžko dostávalo. Když nás nezavřel první hráč, tak tam přijel druhý, a když ani on to nedokázal, tak tam byl obránce a ten to pak sbíral. Je to hrozně těžký systém, možná se projevila i únava. Celý rok hrajeme ofenzivní hokej, to se také mohlo projevit. Šance jsme měli, výborně jim ale zachytal gólman. Jsem hrdý na to, jak jsme hráli, pro mě to je velký úspěch.

Prozradíte, jaké šrámy vás v play off trápily?
Nechci se bavit o mém zdraví. Už mám nějaký věk, každá sezona je těžší a těžší. Přes léto se ale z toho dostanu.

Kdo byl víc utahaný, vy nebo vaše rodina?
Celá rodina to prožívala, mamka se mi v kabině rozbrečela. To k tomu patří. Rodina přeje, abychom vyhráli, bohužel se tak nestalo. Kometě gratuluji.

Slíbila vám mamka nějaké utěšení? Svíčkovou, třeba?
Říkala, že upeče nějaké buchty a kačenu, takže to bude v pohodě. Zase vyjde sluníčko, zase bude krásně.

Svačina v dobré pozici promáchl

V sezoně jste odehráli 82 zápasů, jak bude vypadat váš odpočinek?
Pár dní budu doma, pak někam poletíme k moři se zrehabilitovat. Chci si odpočinout od hokeje, brusle nechci pár měsíců vidět.

Jakou podle vás má budoucnost třinecký tým?
Podle toho, co tým ukázal, tak má velkou budoucnost. Musíme zůstat pokorní a zase šlapat od začátku nové sezony. Každý rok to je stejné. Je vidět, že i mladí kluci, kteří přišli, jsou výborní hokejisti a na ledě to dokázali. Nevidím důvod, proč bychom příští rok nebyli v play off a nepoprali se znovu o titul.

I s vámi v sestavě?
Ano, ještě mám smlouvu na další rok, zůstávám v Třinci.

Sestřih 5. finále HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz