Finále Calder Cupu a pak návrat do Evropy? O Hyku se zajímá Čeljabinsk

Foto: nhl.com

28. května 16:05

Václav Jáchim

Soustředí se na povinnosti v klubu, Tomáše Hyku čeká s týmem Chicago Wolves finále Calder Cupu. Ovšem skvělý bruslař a střelec už přemýšlí o další sezoně, brzy by měl mít jasno, kam povedou jeho další kroky. Jednou z variant může být ruská KHL, kde se o jeho služby hodně zajímá Traktor Čeljabinsk.

Zlatá hokejka

Vedení ruského klubu zaujala Hykova šikovnost a produktivita, odchovanec hokeje v Mladé Boleslavi je aktuálně nejproduktivnějším hráčem svého týmu v play off AHL. Hyka ve vyřazovacích bojích stihl 17 zápasů, tři branky a 11 nahrávek.

Účastník mistrovství světa 2017 a 2018 tráví za Atlantikem druhou sezonu. Před dvěma lety se upsal týmu Vegas Golden Knights, za který v prvním ročníku sehrál 10 utkání NHL, v tom letošním přidal dalších 17 startů. Celkem má v NHL na kontě dva góly a pět asistencí.

Foto: Michal Eger

Před další sezonou může u Hyky dojít k velké změně, ve hře je jeho návrat do Evropy. „Tomášovi skončí smlouva, jeho budoucnost samozřejmě řešíme. Nemohu vyloučit žádnou z variant, ve hře je setrvání v NHL, ale registrujeme zájem i z jiných soutěží," řekl hokej.cz zástupce hráče Aleš Volek ze společnosti ALVO Sports.

Podle ruských zdrojů se o Hyku zajímá především Traktor Čeljabinsk. Klub, kde ještě loni chytal Pavel Francouz, informaci zatím nekomentuje. Stejně tak zástupce hráče. „Tomáš se soustředí na finále Calder Cupu, to je teď pro něj jediná priorita. Věřím, že k další budoucnosti budeme moci říci bližší informace po skončení play off AHL," doplnil Volek.

Foto: Zdena Bobková, bkboleslav.cz

Hokejisté Chicaga se o trofej utkají s týmem Charlotte Checkers, první zápas vypukne v sobotu. Série skončí nejdřív 6. června, nejpozději o šest dní později. Pokud se poté Hyka rozhodne pro přesun do KHL, uzavře po dvou letech zámořskou kapitolu. Šestadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi před časem hrál za juniorku švédského Färjestadu, v letech 2014-17 nastupoval za mateřský Bruslařský klub.

Traktor Čeljabinsk patří k tradičním klubům ruské Kontinentální ligy. kromě Francouze za klub v minulosti nastupovali Michal Birner, Michal Řepík, Jiří Novotný, Jan Bulis, Martin Růžička nebo třeba Filip Novák. Klub vede Lotyš Petersi Skudra, z cizinců jsou na soupisce americký obránce s běloruským pasem Nic Bailen, finský bek Jesse Virtanen nebo kanadský útočník Christian Thomas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz