Favorité vedou 2:0! Třinec vynuloval Vítkovice, Liberec dal Boleslavi 6 gólů

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

21. března 2019, 19:19

Adam Bagar

Hokejisté Liberce a Třince znovu potvrdili role favoritů a ve čtvrtfinále slaví druhá vítězství! Bílí Tygři přehráli Mladou Boleslav 6:2, Oceláři vynulovali Vítkovice 3:0. Obě série napíší třetí díl v neděli na boleslavském a ostravském ledě.

partneři českého hokeje

Hrubec vychytal nulu, rozhodl gól v 10. sekundě

Třinec měl snový nástup, už po deseti sekundách ho poslal do vedení Vladimír Svačina. A jak se později ukázalo, šlo o vítězný gól. Vítkovičtí střelci totiž nenašli recept na jistého Šimona Hrubce, který kryl všech 24 střel soupeře, zapsal šestou nulu v sezoně a v play off se radoval z čistého konta po dlouhých pěti letech.

Ostravané vyšli poosmé v sezoně střelecky naprázdno, výborně bruslící Oceláři rozdělili své gólové příspěvky rovnoměrně do všech třetin. Ve druhé části je před vyprodanou Werk Arenou uklidnil Aron Chmielewski a ve třetí přidal pojistku Jiří Polanský. Ani druhé derby nepřineslo příliš emocí, sudí rozdali jen šest trestů.

Václav Varaďa (trenér Třince): „Očekávali jsme větší vzdor Vítkovic, ale pomohla nám rychlá branka už po deseti sekundách. Zápas byl velmi vyrovnaný, měli jsme spoustu příležitostí, ale i Vítkovice měly ve druhé třetině pasáž, kdy si vypracovaly nějaké možnosti. Tam to smrdělo brankou, ale ubránili jsme vše a signálem po buly si pomohli ke druhé šťastné brance, která nám dodala klid. Pak jsme si to v zásadě už jen hlídali a došli pro další skvělé vítězství. Je to dobrý start do série, ale bude ještě dlouhá. Čekám, že ve Vítkovicích to nebudeme mít jednoduché.“

Jakub Petr (trenér Vítkovic): „Podali jsme oproti středě zlepšený výkon, už tam byly věci, které nám v prvním duelu chyběly, nicméně výsledek je stejný, respektive ještě horší. Ale myslím, že jsme našli cestu, jak favoritovi série vzdorovat. Jediné, co mi v naší hře zatím chybí, a co je v průběhu celé série markantní, je rychlost rozhodování hráčů. Je to znát v důležitých fázích zápasu a tam je diametrální rozdíl mezi námi a Třincem. Nicméně od tohoto výkonu, přístupu hráčů a jejich herního projevu se můžeme odrazit k domácím zápasům. Po dvou vystoupeních v Třinci je vedení soupeře zcela zasloužené.“

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Martin Růžička, P. Vrána), 27. Chmielewski, 52. Polanský (Martin Růžička).
Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 2:4.
Bez využití.
Střely na branku: 34:24.
Diváci: 5 400 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Vladimír Svačina – Ondřej Roman.
Stav série: 2:0.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Boleslav v Liberci padla podevatenácté v řadě

Bruslaři začali podstatně lépe, v první třetině vyslali takřka stejně střeleckých pokusů jako v celém úvodním zápase a už po 31 sekundách vedli trefou Michala Vondrky. Bílí Tygři se ale postupně dostali do tempa, vyrovnali zásluhou Petra Jelínka, pak ubránili dlouhé oslabení tři na pět a v závěru třetiny zase udeřili.

Liberci vyšla pasáž mezi 19. a 24. minutou, kdy se trefili Tomáš Filippi, Radan Lenc a podruhé Petr Jelínek. Hosté jen snížili Radimem Zohornou, zato tygří gólostroj se po trefách Michala Birnera a Libora Hudáčka zastavil až na čísle šest. I díky třem využitým přesilovkám. Bruslaři pod Ještědem padli v devatenáctém utkání za sebou.

Filip Pešán (trenér Liberce): „Měli jsme špatný vstup do utkání, kdy jsme po pár vteřinách inkasovali. Začátek nás trošku poznamenal. Pak jsme se s utkáním i se soupeřem začali vyrovnávat, každý tým měl později dlouho přesilovku pět na tři, v níž si mohl naklonit zápas na svoji stranu. Nepovedlo se to ani jednomu, ale přesto jsme v přesilovce rozhodli a zaslouženě vyhráli."

Miloslav Hořava (trenér Mladé Boleslavi): „Přiznám se, že mě vůbec nenapadá, co bych měl k utkání říci. Je tam obrovský rozdíl, jsme ve všem horší, proto jsme dostali jedenáct gólů za dva zápasy. Zkusíme se trošku víc připravit, abychom domácí zápasy odehráli lépe."

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – BK MLADÁ BOLESLAV 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. P. Jelínek (Ševc, L. Krenželok), 19. Filippi (Birner, M. Kvapil), 22. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 24. P. Jelínek (Šmíd, L. Hudáček), 49. Birner (M. Kvapil, Ševc), 51. L. Hudáček (Šmíd) – 1. Vondrka (Klepiš), 29. R. Zohorna (Kotvan).
Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Brejcha, Jelínek.
Vyloučení: 3:8.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 32:30.
Diváci: 7 500 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Petr Jelínek – Radim Zohorna.
Stav série: 2:0.
Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a P. Augusta.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Kovačevič, Němeček, Kurka, Kotvan, Pláněk, Bernad, Hrdinka – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťastný, Žejdl, R. Zohorna – Látal, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, Flynn, Procházka. Trenéři: Hořava, Patera a Rulík.

Další program čtvrtfinále Generali play off TELH

Pátek 22. března – 3. zápasy:
17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (ČT sport)
19:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK (O2 TV Sport)

Sobota 23. března – 4. zápasy:
17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (O2 TV Sport)
19:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK (ČT sport)

Neděle 24. března – 3. zápasy:
15:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
17:00 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Pondělí 25. března – 4. zápasy:
17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA– HC Oceláři Třinec
19:00 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Úterý 26. března – 5. zápasy:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
Mountfield HK – HC Kometa Brno

Středa 27. března – případné 5. zápasy:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Čtvrtek 28. března – případné 6. zápasy:
HC Olomouc – HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno – Mountfield HK

Pátek 29. března – případné 6. zápasy:
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

Sobota 30. března – případné 7. zápasy:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
Mountfield HK – HC Kometa Brno

Neděle 31. března – případné 7. zápasy:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz