Fantom Nouza zůstává Jestřábem, v Prostějově si dá třetí sezonu

Tomáš Nouza. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Vedení prostějovského klubu se domluvilo na prodloužení smlouvy s jedním z klíčových hráčů Jestřábů. V Prostějově bude i nadále působit produktivní útočník Tomáš Nouza.

Nový fanshop

Odchovance píseckého hokeje, který si zahrál nejvyšší soutěž v Mladé Boleslavi, Jihlavě nebo Písku, tak čeká v prostějovském dresu už třetí sezona. Zkušený šestatřicetiletý borec předtím úspěšně hrával na jihu Čech za českobudějovický Motor.

Právě tam si Nouzu vyhlédli Jestřábi, za které hned v úvodním sezoně ovládl kanadské bodování druhé nejvyšší soutěže. V 50 utkáních posbíral luxusních 57 kanadských bodů za 21 branek a 36 asistencí. Další čtyři góly a dvě nahrávky přidal v šesti zápasech play off.

V uplynulém ročníku zkušeného útočníka přibrzdilo zranění, když v říjnovém duelu na ledě Jihlavy dostal pukem do obličeje a utrpěl zlomeninu lícní kosti. Navzdory tomu za Jestřáby sehrál v základní části 51 bitev, nasázel 24 gólů a na stejný počet jich přihrál. V play off zapsal dva góly a jednu asistenci během sedmi zápasů.

Nouza přidá další během následující sezony Chance ligy. Jestřábi ještě jednají o setrvání kanonýra Lukáše Žálčíka, který byl v uplynulém ročníku se 32 zásahy druhým nejlepším střelcem soutěže.

Dosavadní změny v LHK Jestřábi Prostějov

Příchody
Dominik Hrníčko (Ú, Jihlava)
Daniel Dvořák (G, jun. Mountfield)
Jakub Muška (O, Vrchlabí)

Odchody
Daniel Kolář (O, Jihlava)
David Dvořáček (Ú, Sparta)
Radek Prokeš (Ú, České Budějovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz