Fanoušci se těšili marně. Derby Zlína se Vsetínem je zrušeno

Foto: hokej.zlin.cz

Přípravné utkání mezi Zlínem a Vsetínem, které mělo být 14. srpna součástí přerovského Zubr Cupu, se nakonec po dohodě obou klubů bez náhrady termínu ruší.

Nový fanshop

Zápas se měl v rámci podpory hokeje v regionu odehrát v Uherském Hradišti, jenže bezpečnostní složky označily derby za příliš rizikové a zástupci tamního klubu se na základě těchto informací rozhodli odstoupit od dohody o pořádání utkání.

Intenzivně se jednalo o nové variantě, ale optimální řešení se nenašlo. Po Uherském Hradišti odmítl hostit derby ze stejných důvodů i pořádající Přerov, Vsetín z důvodu probíhající rekonstrukce zápas také nemůže uspořádat a „ne“ musel říct i Zlín.

„Rozhodování pro nás bylo velmi těžké, rádi bychom zápas kvůli fanouškům hráli, ale rizika jsou příliš velká.“

„Rozhodování pro nás bylo velmi těžké, rádi bychom zápas kvůli fanouškům hráli, ale rizika jsou příliš velká. V daném týdnu jsou v regionu další velké akce, Barum Rally a Trnkobraní, které nepřímo ovlivňují organizační a bezpečnostní záležitosti utkání.

Ty by byly nejnáročnější za několik posledních let, vyšší než zápasy s Kometou či Olomoucí, což s sebou nese nemalé náklady,“ vysvětluje na klubovém webu generální manažer klubu Martin Hosták s tím, že změna termínu by přinesla víc problémů.

„Věřím, že napotřetí, tedy v příští sezoně, už nebude nic bránit tomu, aby se derby jak ve Zlíně tak na Lapači odehrála.“

„Bohužel okolnosti ani tento rok valašskému derby nepřály. Mrzí nás to především kvůli fanouškům, na utkání se těšil celý region. Věřím, že v příští sezoně už nebude nic bránit tomu, aby se derby jak ve Zlíně tak na Lapači odehrála,“ přeje si vsetínský jednatel Daniel Tobola.

Přerovský ZUBR Cup se tak odehraje bez pikantního souboje Zlína se Vsetínem, další program turnaje se nemění. Kromě Zubrů, Beranů a Valachů na něm bude startovat ještě Slavia Praha, která se představí i na Zimním stadionu Luďka Čajky a Lapači.

Přípravná utkání PSG Berani Zlín

13.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Slavia Praha (ZUBR Cup)
15.08. 18:00 HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín (ZUBR Cup)
20.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Olomouc
22.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno
29.08. 17:00 HC Olomouc – PSG Berani Zlín
03.09. 17:30 HK Dukla Trenčín – PSG Berani Zlín
05.09. 18:00 HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín

Přípravná utkání VHK ROBE Vsetín

08.08. 18:00 VHK ROBE Vsetín – HK Dukla Trenčín
13.08. 18:00 HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín (Zubr Cup)
15.08. 17:00 VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha (Zubr Cup)
20.08. 18:00 AZ RESIDOMO Havířov – VHK ROBE Vsetín
27.08. 18:00 VHK ROBE Vsetín – AZ RESIDOMO Havířov
29.08. ??:?? HK Dukla Trenčín – VHK ROBE Vsetín
03.09. 18:00 VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz