Fanoušci Brna a Plzně nakonec do kotle můžou! Prezident ČSLH trest zrušil

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Všechno je nakonec jinak. Fanoušci brněnské Komety a plzeňské Škody nakonec budou moci v domácích zápasech 47. kola nejvyšší soutěže fandit z původně uzavřených sektorů. Prezident hokejového svazu Tomáš Král totiž zrušil trest od disciplinární komise, která jej oběma mužstvům udělila za nevhodné chování jejich příznivců. Šéfovi ČSLH se ale zároveň nelíbí, že je vedení soutěže i disciplinární komise pod tlakem za dodržování řádů, které si kluby samy navrhly a odsouhlasily.

Jágr Chance liga

Brněnský kotel měl být prázdný pro utkání proti Pardubicím, ten plzeňský zase v duelu s Chomutovem. Nakonec se tak ale nestane. „Považuji za neúnosné, aby byly vedení soutěže a disciplinární komise extraligy vystavovány eskalujícím útokům za to, že plní řády, které navrhly a schválily kluby," uvedl v tiskové zprávě Tomáš Král, prezident ČSLH.

Situace, která hýbe extraligou se mu jde proti srsti. "Využil jsem proto své pravomoci a rozhodl o zrušení rozhodnutí s tím, že o dalším postupu rozhodne valná hromada APK LH (Asociace profesionálních klubů ledního hokeje), stejně jako tomu bylo v srpnu a v listopadu 2017,“ dodal Král. Valná hromada se sejde ve čtvrtek 8. února.

„Považuji za neúnosné, aby byly vedení soutěže a disciplinární komise extraligy vystavovány eskalujícím útokům za to, že plní řády, které navrhly a schválily kluby."

Jak Kometa, tak Plzeň byly v podmínce, při které ji v případě dalšího provinění jejich fanoušků hrozilo uzavření kotle. Brněnští příznivci se proti řádu znovu provinili v utkání proti Zlínu, ti plzeňští zase v duelu s Mladou Boleslaví. Tresty v podobě uzavření sektorů, kde sídlí kotle fanoušků, se měly původně vztahovat pro nejbližší domácí zápas.

Jihomoravský celek za nevhodné chování svých podporovatelů z tribun musel zaplatit letos už 120 tisíc, Západočeši dokonce už 142 tisíc. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz