Faktor Will rozhoduje! Hřešíme na talent, mrzí libereckého kouče Pešána

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Náročný duel z obou stran. Bílí Tygři chtěli co nejrychleji nechat zapomenout na vysokou porážku v Plzni (3:7), Dynamo zase konečně přerušit černou sérii a urvat první výhru po jedenácti zápasech. Domácí na soupeře vlétli a v polovině druhé třetiny vedli 3:0, pak se Pardubičtí důrazně připomněli a jen díky brankáři Romanu Willovi se nedostali na dostřel. „Pardubice měly spoustu šancí, rozhodl i skvělý den Romana Willa,“ přiznává Filip Pešán.

Jágr Chance liga

Na domácím ledě byl k vidění po dvou dnech od zmiňované porážky zase jiný příběh. Šanci dostal v libereckém brankovišti znovu Roman Will a tým výrazně podržel. Dynamo rozhodně nepřijelo bránit a pokukovat po bodu, jednička Severočechů se musela pořádně ohánět, aby udržela vybojované vedení svého celku.

„Pardubicím nic jiného nezbývá. Musejí vyhrát nějaký zápas a převrátit výsledky na svou stranu. Každé utkání je v extralize těžké. Celkem jsme soupeře tlačili, v některých pasážích jsme dokonce dominovali, ale pak přicházely rychlé protiútoky,“ komentuje vývoj duelu Will. „Já jsem v brance od toho, abych týmu v podobných momentech pomohl a dal mu šanci vyhrát,“ pokračuje liberecký gólman.

Pešán: Nebyl to náš zápas, ale zvládli jsme ho vítězně

Trenér Filip Pešán výkon šestadvacetiletého brankáře vyzdvihl. „Všichni viděli, že Pardubice měly spoustu šancí a rozhodl i skvělý den Romana Willa. Ze začátku jsme měli spoustu šancí, ale přijde mi, že nejsme úplně koncentrovaní. Hřešíme v tom, že v týmu máme talent, ale talent s tvrdou prací vždy prohraje,“ přiznává otevřeně a naráží přitom i na poslední venkovní duel v Plzni.

Liberečtí ještě hodinu po zápase seděli v kabině a rozebírali dva předešlé výkony. „Chtěl jsem si jen s kluky, kteří tým dirigují, vyříkat pár věcí. Nebyli jsme dobří v Plzni a ani proti Pardubicím. Shodli jsme se na tom, že je důležité najít cestu k vítězství, což se nám povedlo. Každopádně chceme se prezentovat jinak, než tak, jako v posledních dvou duelech,“ povídá kouč Severočechů.

V čem vězí neúspěšnost na ledech soupeřů? „Začátek sezony jsme odehráli venku výborně, vyhráli jsme těžké zápasy... Nicméně teď v posledních čtyřech utkání u soupeřů jsme totálně vyhořeli. Přišlo mi, že jsme tým, který chce dominovat. Naposledy jsme to zkusili, nevyšlo to a za stavu 0:4 už se těžko hraje... Přišlo mi zkrátka, že jsme jeli zkusit vyhrát a ne vyhrát,“ hledá možný důvod Will. „Jsem ale schopný dát ruku do ohně za celý tým. Věřím, že budeme makat na zlepšení a vyplatí se to,“ dodává opora Bílých Tygrů.

V utkání proti Pardubicím skončila bodová série Marka Kvapila. Tomu byla dodatečně odebrána druhá asistence u třetího gólu Severočechů, což zapříčinilo nerozšíření jeho statistiky třiadvaceti zápasů s bodem na kontě (extraligové maximum Vladimíra Růžičky je 30 zápasů v řadě – pozn. red.). 

„Musím se ještě podívat, jestli série opravdu skončila. Přišlo mi, že Marek celou akci vymyslel, takže nevidím důvod, proč by asistence v rámci podpory celého českého hokeje neměla být připsána. I s jeho nahrávkou, nebo bez ní... Marek je důležitou součástí týmu a u sebe mu asistenci v notýsku píšu,“ uzavírá Pešán.

Sestřih utkání Liberec – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz