Fajmon o prohraném finále: Bude nás to dlouho štvát, měli jsme na titul

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na jedné straně obrovská radost, na té druhé kontrast velkého zklamání. Přesně tak vypadaly poslední momenty na závěrečném turnaji v Ostravě. Dorostenci Komety svou jízdu na vrchol nedotáhli, ale jak sami hráči tuší, hořkost po prohře 3:9 s Libercem postupně odezní. „Teď nás samozřejmě bude dlouho štvát, že jsme nevyhráli, ale tak za půl roku budeme rádi, že jsme druhý nejlepší tým v republice,“ říká obránce Patrik Fajmon, který patřil mezi tahouny Komety v celé sezoně.

HokejkaSHOPvanoce

Jaké jsou vaše pocity po finále s Libercem, v němž jste prohráli šestigólovým rozdílem?
Jsme určitě zklamaní, že jsme nevybojovali první místo. Chtěli jsme moc dosáhnout na titul. Věřím, že jsme na to měli, ale opět jsme do zápasu špatně vstoupili a dostali jsme rychlý gól. Poté jsme dokonce prohrávali už 0:3 a takové skóre se ve finále těžko dohání.

Počtvrté v řadě v play off vám utekl začátek, už to vypadá jako ohraná písnička. Čím to?
Nevím. Připadá mi, jako bychom byli nesoustředění, a to se promítne do celé první třetiny. Většinou se ještě dokážeme zvednout a zápas otočit, ale to se nám tentokrát nepovedlo. Dostat ve finále první tři góly? To už se příště nesmí opakovat.

Jak jste viděl celkově hru vašeho týmu během finále? Zdálo se, jako byste se pořádně nemohli dostat do tempa.
Nehráli jsme, co jsme chtěli. Zmatkovali jsme a byli nervózní, aspoň tam jsem to já viděl na ostatních klucích. Zbytečně jsme odpalovali jednoduché puky pryč a skončilo to tak, jak to skončilo.

Nepodepsala se na týmu únava z den staré semifinálové bitvy proti Hradci, kde jste neustále dotahovali?
Únava určitě nějaká byla, na druhou stranu se ale to stejné dá říci o Liberci. Myslím si, že tohle roli opravdu nehrálo.

Své slabé chvilky si však na závěrečném turnaji vybrali i brankáři. Jak jste viděl jejich výkony?
Taky nevím, co říct. Je to ale samozřejmě i chyba nás beků, že necháváme soupeře střílet ze všech pozic a góly prostě padají. Dostáváme je jako celý tým a jen brankáři za to určitě nemůžou. Je to kolektivní vina.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V play off jste dostával hodně prostoru na ledě, se Stanislavem Svozilem jste výborně bránili a navíc podporovali útok. Jak vám sedla spolupráce?
Se Standou Svozilem si dost rozumíme, a proto nás trenéři nechávají hrát spolu. Jsem rád, že jsme hráli spolu, a snad takhle zůstaneme i v další sezoně.

Váš kolega se nakonec stal nejproduktivnějším obráncem turnaje, obecně vás to oba táhne hodně dopředu.
Snažíme se to nepřehánět (usmívá se). Hrajeme spolu, podporujeme se a chceme pomáhat týmu. Snad to příště bude ještě lepší.

Pomáhají vám osobně v takto důležitých zápasech i zkušenosti, které jste nabral letos v reprezentační šestnáctce?
Pro všechny hokejisty, kteří mají možnost se dostat do reprezentace, je to velká zkušenost. Někteří tam sice byli vícekrát, ale i pár zápasů je zkušenost do budoucna, a hlavně velká motivace se tam udržet.

Jak vypadala celá sezona z vašeho pohledu?
Měli jsme skvělou základní část, ta byla fakt super. Dařilo se nám, skončili jsme první. V nadstavbě jsme se nám také, až na některé nepovedené zápasy, vedlo dobře. Odehráli jsme velmi slušnou sezonu, jen škoda toho finále.

Nyní ve vás převládá, jak jste zmínil, zklamání po finálové prohře. Věříte, že dorostenecké stříbro doceníte až s odstupem času?
Jednoznačně. Teď nás samozřejmě bude dlouho štvát, že jsme nevyhráli, ale tak za půl roku budeme rádi, že jsme druhý nejlepší tým v republice.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz