Fair play žije! Zubr Novotný odvolal třebíčský "faul": Udělal jsem správně

Foto: hokejprerov.cz

20. ledna 2016, 11:57

Adam Bagar

Hned dvakrát si obránce Martin Novotný vysloužil potlesk zaplněných přerovských tribun, které ho ve vítězné bitvě s Třebíči nejdříve ocenily za premiérovou trefu v sezoně a vzápětí za parádní gesto fair play, když při vlastním oslabení odvolal soupeřův faul. „Ale potom jsem se modlil, abychom nedostali branku,“ usmívá se člen zubří smečky v rozhovoru pro hokej.cz.

Nový fanshop

Běžela třetí třetina, na světelné tabuli svítilo skóre 2:2 a Třebíč hrála přesilovou hru. Když v tom se ozval hvizd hlavního rozhodčího Vojtěcha Fialy, který se chystal vylučovat jednoho z hostujících hráčů. Nakonec se tak nestalo. „O faul se totiž vůbec nejednalo. Ten hráč spadl u mantinelu a já ho musel přeskočit, abych do něj nenajel. Celkem mě překvapilo, že se hlavní rozhodčí chystal vylučovat,“ prozrazuje Martin Novotný.

"Přišlo mi to vůči Třebíči nespravedlivé."

V tu chvíli nebyl v jednoduché pozici. Přiznat se, nebo ne? „Chvíli jsem opravdu přemýšlel, protože jsme hráli v oslabení. Ale faul tam žádný nebyl, takže mi to přišlo vůči Třebíči velice nespravedlivé,“ líčí šestadvacetiletý zadák, který dojel za rozhodčími a vylíčil jim situaci ze svého pohledu. Jeho gesto ocenili jak fanoušci, tak i třebíčská střídačka. „Samozřejmě byli rádi, když jsme přišli o přesilovou hru,“ culí se Novotný.

Místo hry čtyři na čtyři a stěhování do útočné třetiny Přerova pokračovala přesilová hra Třebíče. „Měl jsem sice dobrý pocit, ale zároveň jsem se modlil, abychom nedostali branku. Bylo to takové rozporuplné. Jasně, udělal jsem sice správnou věc, ale přece jen body jsou v téhle fázi sezony potřeba,“ líčí muž, který si od spoluhráčů nevyslechl žádné vtípky. „Spíš mě kluci chválili a říkali, že jsem se rozhodl správně,“ prozrazuje.

Poslední dobou podobných gest na českých stadionech přibývá a pro hokej to je jen dobře. „Je super, když to hráči dělají. Rozhodčí má někdy špatný úhel a nemají to mnohdy jednoduché, i když občas pro ně moc pochopení nemám. Ale v tomto případě bylo přiznání na místě a jestli podobná situace ještě někdy nastane, přiznám se znovu. Je potřeba dát trošku příklad mladým sportovcům, že se nemusejí bát to udělat,“ říká Novotný.

Ten byl jedním z hlavních hrdinů večera, když navrch vstřelil důležitou druhou trefu Zubrů, kteří v závěrečném dějství otočili výsledek z 1:2 na 4:2. A byla to dokonce premiérová trefa v probíhajícím ročníku. „Konečně to přišlo, ale ani mě to moc netrápilo. Na osobní statistiky totiž nehraju, jsem spíš defenzivní typ obránce,“ zakončuje šumperský odchovanec, který se před touto sezonou přesunul do konkurenčního Přerova.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz