Fair play se Rossmymu vrátila zlatem. Je to prostě fantastický! říká

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ve finále skvěle zastoupil zraněného kapitána Jakuba Šedivého. Nebylo to letos poprvé, co si Bennet Rossmy vzal na dres céčko, ale tentokrát měl po závěrečné siréně větší radost než kdy jindy – dotáhl totiž liberecké dorostence ke zlatým medailím!

Nový fanshop

Byla to opravdu velká kanonáda. Tygři nastoupili do finále parádně, rychlými góly se nabudili a nakonec Kometu smetli 9:3. Nikdo v hale nemohl pochybovat o tom, že je titul ve správných rukou.

„Chtěli jsme dávat góly dál a dál, hráli jsme dobře, jeden za druhého,“ libuje si Bennet Rossmy, autor dvou branek a dvou nahrávek, kterému zápas sedl parádně. „Jsem rád, že jsem takhle mohl pomoci týmu. Když jsme dostali gól na 2:3, věděli jsme, že musíme zase přidat. A podařilo se nám odskočit,“ říká k jediné chvilce, kdy se Brňané doopravdy drželi ve hře o vítězství.

Jenže defenzíva jim zkrátka nefungovala a odnesli to ošklivým výsledkem. „Náš Lukáš Franc chytal výborný zápas, my jsme k tomu dali góly. Nechci říct, že byl jejich gólman špatný, ale dělal malé chyby a my jsme je potrestali,“ uvědomuje si Rossmy jeden z rozdílů mezi oběma týmy.

To nejlepší z MMČR. Jak se slavilo, co říkali mistři?

S Libercem se přitom moc nepočítalo. Na rozdíl od jiných týmů neměl v kádru útočná esa s většími reprezentačními zkušenostmi, v dlouhodobé fázi nezářil, a díky tomu zapadl mezi týmy, které mohly spíš jen překvapit. A to se mu dokonale povedlo.

„Věděli jsme, že jsme měli dobrý tým. V nadstavbě jsme ale nehráli tak dobře, prohráli jsme většinu zápasů,“ vzpomíná Rossmy na období od ledna až do startu play off, kdy Tygři vyhráli jen čtyři z patnácti utkání! „V play off jsme ale zase všichni makali.“

A přešli přes Slavii, Kladno a na závěrečném turnaji porazili Vítkovice i Kometu. „Je to prostě fantastický! Jsem rád, že můžu hrát za Liberec,“ říká pyšně německý útočník, jenž si ve finále nalepil na dres kapitánské céčko za zraněného Jakuba Šedivého. „Jsem druhý kapitán. Určitě nám chyběl, je to fantastický bek a měli jsme jenom pět obránců. Ale naštěstí jsme to zvládli,“ doplňuje Rossmy.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Severočeši se popasovali i s absencí asistenta trenéra Václava Kočího, který měl o víkendu jiné starosti. „Trochu jsme hráli i za něj, protože byl v Liberci v nemocnici a narodila se mu dcera. Taky nám pořád psal,“ culí se Rossmy a chválí celou sezonu pod realizačním týmem hlavního kouče Richarda Loba. „Jsou to fakt dobří trenéři. V šatně pro nás vždycky měli nějaká dobrá slova,“ vzkazuje.

Nejen že Bennet Rossmy nakonec zvedl pohár pro mistra republiky, ale zároveň i získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Za odvedenou práci v celé sezoně si ji zasloužil, i když Bílí Tygři měli celkově hodně vyrovnaný útok, složený hráčů z obou ročníků.

Možná Rossmy trofej dostal i za gesto, které předvedl ve druhém čtvrtfinále se Slavií. Za nepříznivého stavu odvolal trestné střílení, když přiznal rozhodčím, že nebyl faulován. Chce se říct, že karma mu to poslední březnový den vrátila.

„Určitě to nebyl faul a jsem rád, že jsem to takhle udělal. Radši prohraju, když je to fair play. Patří to ke sportu,“ dodává sympaťák, jemuž radost z titulu snad ani nešla nepřát.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz