Facka v severoirské divočině! Ty hity byly až o zranění, líčí Tygři

Foto: Twitter Belfast Giants

Chystali se na těžkou a tvrdou šichtu v bouřlivém prostředí, ale tohle asi nečekali. Bílí Tygři ve vyhrocené partii plné mel, trestů a gólů podlehli severoirskému Belfastu 4:5.

HokejkaTV

„Připravovali jsme se na nepříjemného soupeře, ale ten naše očekávání, zejména ve druhé třetině, předčil. Tak to je. Rozhodčí sice určité věci pustili, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme vyhrát," nekličkuje po nezvládnuté bitvě trenér Patrik Augusta.

„Snad všechno bylo špatně. Jednoduše jsme to nezvládli hokejově. Měli jsme je porazit naší hrou a ne tou, kterou nám vnutili. Hráli jsme to, co chtěl soupeř, a podle toho to vypadalo," dodává v rozhovoru pro klubový web hcbilitygri.cz útočník Libor Hudáček.

„Připravovali jsme se na nepříjemného soupeře, ale ten naše očekávání předčil."

Belfast si počínal důrazně, což hostům dělalo problémy. Pod kotel navíc přiložili také nepřesní sudí, kterým se duel vymkl kontrole. „Myslím, že to trochu pustili. Obě strany viděly, že si mohou dovolovat a dle toho to vypadalo. Některé hity byly až o zranění."

Hlavně prostřední dějství přineslo spoustu ostrých zákroků, mel nebo pěstních výměn názorů. Hlavní soudci Marian Rohatsch z Německa a Liam Sewell z Velké Británie nakonec rozdali dohromady 123 trestných minut, z toho 78 na straně extraligového týmu.

„Pro nás je to taková dobrá facka na začátek."

Bílí Tygři inkasovali čtrnáct menších trestů, předčasně pod sprchy navíc museli Petr Jelínek s Janem Ordošem. A Giants hned tři přestupky potrestali. „Přesilové hry v moderním hokeji rozhodují utkání, což se zase ukázalo," mrzí autora dvou libereckých gólů.

Domácí bojovníci, hnáni 2 859 fanoušky, si debut v soutěži užívali. Od úvodu byli pohyblivější, důraznější, agresivnější, soupeře přestříleli 43:25 a odměnou jim byla cenná výhra 5:4. „Asi byli o ten gól lepší, pro nás je to taková dobrá facka na začátek," přiznává.

Liberečtí mohou nepovedený vstup napravit už v sobotu ve Švédsku na ledě Luleä. „Nečeká nás nic jednoduchého. Doufám, že už to bude ten klasický moderní hokej. Musíme se zlepšit, víc se tlačit do brány a hlavně hrát bez vyloučení," velí na závěr Hudáček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz