Extraligu bude vysílat také O2 TV Sport, hrát se bude pětkrát týdně

Foto: Lucie Cápková, O2

4. dubna 2018, 13:45

Adam Bagar

Přenosy z Tipsport extraligy bude od nové sezony vysílat kromě České televize i placený kanál O2 TV Sport, jenž uzavřel pětiletou smlouvu se společností BPA sport marketing. Obě strany o tom informovaly na dnešní tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje.

Nový fanshop

O2 TV Sport se už dřív dohodla na vysílání domácích klání Sparty a Liberce, ale nakonec nabídne celou extraligu včetně play off. „Hokej je bezesporu jedním z nejpopulárnějších sportů, také proto jednání o rozšíření práv byla náročná a trvala déle než rok. Podařilo se nám získat ještě více hokeje pro naše diváky, kteří od příští sezony uvidí všechny kluby z extraligy,“ těší šéfku obsahu O2 TV Annu Lenerovou. 

Atraktivní záběry, mikroporty, čipové kamery a další novinky

Digitální televize chce divákům nabídnout ten nejatraktivnější obsah. „Hokej je pro nás velká výzva, protože Česká televize vyrábí hokejové přenosy velmi kvalitně. Ve fotbale jsme ovšem ukázali, že je také umíme vyrábět a přinášíme něco navíc. Tyto zkušenosti chceme zužitkovat i v hokeji, který patří k nejpopulárnějším sportům u nás,“ hlásí výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay.

Fanoušci se mohou během přenosů těšit na spoustu zajímavých novinek. „Díky multidimenzi máme výhodu, že se nemusíme bát souběžně hraných utkání. Plánujeme využít i atraktivnější záběry kamer, včetně mikroportů na hráčích a čipových kamer. Živé vysílání bude doprovázet pravidelný magazín. Vše bude záležet také na nové hokejové redakci, kterou už několik měsíců připravujeme.“

„Týmy díky O2 TV získají více financí, které mohou investovat do rozvoje klubů, mládeže či aktivit pro fanoušky. Chceme se podílet na zlepšení celkového produktu.“

Konkrétní však Kindernay zatím nechce být. „Jména to budou jistě zajímavá, ale někteří třeba mají ještě smlouvy, takže nemohu nic říkat. Plánujeme mít v redakci deset stálých pracovníků a přibližně patnáct externistů. Je tady hodně zajímavých hráčů, kteří ukončili kariéry, i trenérů bez angažmá. Zkrátka vedeme jednání s nejlepšími experty, co jsou na trhu,“ dodává výkonný ředitel O2 TV Sport.

Vstup kanálu do nejvyšší soutěže znamená významný impuls nejen pro kluby a partnery, ale i fanoušky. „Týmy díky O2 TV získají více financí, které mohou investovat do rozvoje klubů, mládeže či aktivit pro fanoušky. Chceme se podílet na zlepšení celkového produktu,“ sděluje Kindernay. „Mohu potvrdit, že kluby dostanou přidáno,“ pokyvuje ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

„Ráda bych, aby na konci tohoto snažení byl spokojený divák, fanoušci klubů, kluby samotné i partneři hokeje. Očekáváme konstruktivní přístup a pochopení pro koordinaci výběru přenosů s druhým vysilatelem, kterým je Česká televize. Věřím, že oba nabídnou to nejlepší z jejich televizního umění, aby co nejlépe zprostředkovali sportovní dění a atmosféru nejvyšší soutěže,“ přeje si Obermajerová.

Přenosy z extraligy budou od nové sezony pět dní v týdnu. O2 TV bude mít právo první volby v základní části na středeční, páteční i sobotní přenosy, Česká televize pak na úterní a nedělní. „V sezoně přineseme až 80 přenosů. Kromě základní části budeme přenášet také celé play off včetně finále, ve kterém si budeme právo volby střídat s Českou televizí,“ přibližuje výkonný ředitel O2 TV Sport.

ČT má nadále práva na zápasy reprezentace včetně všech MS

Nový model pěti hracích dní v týdnu může zvýšit nároky na logistiku. „Problém nastat může, ale budeme se je snažit eliminovat. Už jsme ohledně nasazování jednali s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem,“ říká Obermajerová s tím, že ČT musí odvysílat alespoň jedno domácí utkání každého klubu, ale v případě O2 TV taková podmínka není. „Budeme vybírat atraktivní zápasy,“ hlásí Lenerová.

Minimálně dalších pět let bude vysílat extraligu i Česká televize. „Vysílací práva máme také na veškerá utkání reprezentačního týmu, včetně všech světových šampionátů. A to i pro mistrovství světa hráčů do osmnácti a dvaceti let,“ říká v tiskové zprávě generální ředitel ČT Petr Dvořák. Přenosy z extraligy bude možné v nové sezoně dál sledovat také na HokejkaTV, ale nově budou placené.

Foto: Lucie Cápková, O2

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz