Extraliga přišla o osobnost! Kapitán Boleslavi ukončil kariéru

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Obránce Martin Ševc, který v Tipsport extralize odehrál 648 zápasů a má i úspěchy ze zahraničí, se rozhodl ve svých 40 letech letech ukončit profesionální kariéru. Hrát by měl jen pro radost krajský přebor za Poděbrady.

„Už nastal čas. Já jsem vždycky říkal, že bych nerad odcházel, až mě někdo bude vyhazovat. Že chci skončit, dokud jsem trochu prospěšný na ledě," prozrazuje Ševc v rozhovoru pro oficiální stránky boleslavského klubu.

„Svou aktivní kariéru končí významná osobnost českého hokeje, typ poctivého hráče se slovem v kabině, jaký se dnes už jen tak nevidí,“ uvádí majitel klubu Jan Plachý.

„Je nám ctí, že jsme ho poslední tři roky měli ve svých řadách. Děkujeme a přejeme hodně štěstí na další cestě," dodává. 

„Už nastal čas. Já jsem vždycky říkal, že bych nerad odcházel, až mě někdo bude vyhazovat. Že chci skončit, dokud jsem trochu prospěšný na ledě."

Zkušený bek přemýšlel o svém konci v průběhu minulé sezony, kdy se Mladé Boleslavi v základní části moc nedařilo.

„Dost mě to užíralo, připadal jsem si za to zodpovědný, byl jsem kapitán, takže jsem měl pocit, že to jde nejvíc za mnou," popisuje pro bkboleslav.cz.

„V play off se to pak otočilo a ve mně to začalo hlodat zas z opačného směru – že by to za to možná ještě stálo. Ale jak pak běželo léto a já uvažoval opravdu v klidu a bez emocí, rozsekl jsem to nakonec takhle. Nabídek bylo celkem dost, ale já už si řekl, že už to stačilo."

„Dost mě to užíralo, připadal jsem si za to zodpovědný, byl jsem kapitán, takže jsem měl pocit, že to jde nejvíc za mnou."

Rodák z Kladna toho ve své kariéře odehrál opravdu hodně. Velkou stopu zanechal ve Švédsku, kde získal hned čtyři tituly.

Zkusil si také KHL za Dinamo Minsk nebo Lev Praha. V Česku oblékl dres Kladna, Ústí nad Labem, Berouna, Plzně, Liberce a nakonec Mladé Boleslavi.

Plzni pomohl v mistrovské sezoně 2012/2013 v deseti zápasech, pak zamířil do Švédska. Velmi se podílel na titulu Liberce v roce 2016.

Pod Ještědem strávil nakonec čtyři roky, jeden ročník byl i kapitánem. Odtud pak odešel k Bruslařům, kde měl po celou dobu kapitánské céčko.

„Svou aktivní kariéru končí významná osobnost českého hokeje, typ poctivého hráče se slovem v kabině, jaký se dnes už jen tak nevidí."

Pro radost si hokej ale ještě zahraje, domluvený je v Poděbradech.

„I když oni mi tam ještě pořád tak úplně nevěří, že tu extraligovou kariéru fakt věším na hřebík, a že opravdu přijdu. Mám tam v mládeži oba kluky, dává mi to největší smysl," říká bek, který startoval na MS v roce 2014 a celkem odehrál v reprezentaci 33 duelů.

Jaké jsou jeho další plány? „Řekl jsem si, že léto si nechám pro sebe. Takové prázdniny. Udělal jsem si trenérskou licenci B, i když se přiznávám, že jako trenér se ještě úplně nevidím," zakončuje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz