Extraliga? Neměl jsem co ztratit, líčí 17letý Tureček. Chce se dostat na MS

Foto: hokejkv.cz

Závěrečné boje ve skupině o umístění již o ničem nerozhodovaly, tudíž vznikl prostor pro mladé hráče. V souboji mezi Karlovými Vary a Pardubicemi jich dostalo šanci hned čtrnáct, jedním z nich byl i karlovarský David Tureček.

HokejkaSHOPvanoce

Nadějný zadák si za A-tým Karlových Varů zahrál už v přípravě na aktuální ročník. Na svůj debut v nejvyšší soutěži však musel počkat až do play out. „Jsem za to strašně moc rád, že jsem si zkusil, jaké to je. Teď vím, co zlepšit a na čem pracovat, abych někdy v budoucnu mohl extraligu hrát,“ těší Turečka.

Při svém druhém představení v Tipsport extralize odehrál 195 centimetrů vysoký bek přes třináct minut a navíc zapsal jeden kladný bod do tabulky pravdy. „Nemohl jsem nic ztratit, jen se ukázat. Doufám, že jsem se trenérům líbil.“

Rodák z Kyjova nastupoval drtivou většinu sezony v juniorské extralize. V čem vidí největší rozdíl mezi touto soutěží a tou seniorskou? „Hlavně v síle. Oba poslední zápasy byly víceméně proti juniorům a když jsem na ledě narazil na někoho z A-týmu, bylo vidět, že je na tom silově lépe než já a nebyl jsem připravený na nějaký souboj,“ přiznává.

Pochvalu si mladé pušky Energie vysloužily také od jednoho z nejzkušenějších mužů v sestavě. „Kluci hráli dobře, postavili se tomu čelem. Každý hrál to, na co měl,“ hodnotil obránce Vladimír Sičák, jenž s o více než dvacet let mladším kolegou nastupoval během už zmíněné přípravy před sezonou.

„Nemohl jsem nic ztratit, jen se ukázat. Doufám, že jsem se trenérům líbil.“

Nejen on, ale i další spoluhráči pomáhali zpříjemnit mladíkům pobyt v dospělém hokeji. „Všichni se mě snažili povzbuzovat. Když mi něco nešlo, tak mi poradili, co udělat jinak. Jsem za to rád,“ dodal sedmnáctiletý talent.

Pro Davida Turečka sezona ale ještě zdaleka nekončí. Nyní čeká na vytáhlého zadáka kemp s reprezentací do 18 let a cíle jsou jasně dané. „Jsem rád, chci si to užít. Doufám, že se dostanu na mistrovství světa,“ nechal se slyšet jeden ze tří zástupců Energie. Společně s ním budou o pozvánku do Finska bojovat ještě Jan Bednář a Adam Křemen.

Sestřih HC Energie K. Vary - HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz