Evropa se blíží. Nejmladší hokejistky chtějí uspět i ve Švýcarsku

Foto: Martin Mašek

Jejich výkony jdou během sezony nahoru, což je velmi dobré znamení. České hokejistky do 16 let pod vedením trenéra Romana Heindla by rády nasměrovaly svou formu k dubnovému Evropskému poháru, teď je čeká poslední přípravný turnaj ve švýcarském Huttwilu.

Nový fanshop

Pomalý rozjezd na úvodním dvojzápasu v Drážďanech, v domácí odvetě s Německem už lepší ofenzivní představení a následně povedený turnaj Visegrádské čtyřky na polské půdě. Tak zatím postupuje sezona nejmladším českým reprezentantkám.

Na ladění zásadních věcí teď už moc času nezbývá. V polovině dubna totiž dívčí naděje zamíří na druhý ročník Evropského poháru, tedy neoficiálního mistrovství Evropy, které tentokrát hostí finské Vierumäki. Češky tam budou mít ve čtyřech dnech extrémně nahuštěný program.

Předvánoční výzvu proti starším soupeřkám zvládly svěřenkyně Romana Heindla na výbornou, v jejich čele stálo trio Daniela PejšováSára ČajanováTereza Mazancová, které následně reprezentovalo i na mistrovství světa do 18 let. Všechny tahounky nyní míří také do Huttwilu, kde se od nich očekává stejná role.

Foto: Martin Mašek

Trenéři znovu vsadí na brankářské duo Kateřina DvořákováJulie Pejšová, v sestavě hráček v poli udělali jen drobné změny. Mezi náhradnicemi tentokrát figurují Viktorie Chladová, Patricie Škorpíková a Karolína Sýkorová, šanci naopak dostaly Lucie Kučerová s Marií Nowákovou a vytoužená premiéra po zranění snad už konečně čeká Nicole Hlinkovou.

Výkony na turnaji se už promítnou do sestavy pro vrchol sezony, motivace by tak hráčkám chybět neměla. Konkurenci by ještě mohlo zvýšit, pokud by se šestnáctka rozhodla sáhnout po hráčkách v zahraničí a podařilo se jí získat Viktorii Švejdovou ze Švédska či dokonce Kristýnu Kaltounkovou z USA, které do týmu ročníkově patří.

Český výběr má sraz ve středu 14. února ve Strakonicích, přes noc ze čtvrtka na pátek ho čeká přejezd do Švýcarska. Turnaj v Huttwilu odstartuje hned odpoledne proti Rakušankám, v sobotu se střetne s domácí reprezentací a po pouhých 12 hodinách odpočinku na závěr vyzve Německo. Všechny předešlé ročníky bez porážky vyhrál.

Foto: Martin Mašek

Nominace českého týmu

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Benešov), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (Chomutov), Gabriela Horáková (Roudnice nad Labem), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Nicole Hlinková (Sparta Praha), Denisa Habartová (Sedlčany), Renáta Mudráková (Brumov-Bylnice), Lucie Kučerová (Vítkovice).

Útočnice:
Barbora Bartáková, Tereza Chwastková (obě Sedlčany), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Hana Haasová (Krnov), Marie Nowáková (Děčín), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Nikol Nepokojová (Chotěboř), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Lucie Gruntová (Chomutov).

Náhradnice:

Brankářka: Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Adriana Dubová (Kutná Hora). Útočnice: Karolína Sýkorová (Liberec), Patricie Škorpíková (Karviná), Anežka Hračová (Uničov), Adéla Mičulková (Frýdek-Místek).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod:
Josef Polenský

Program turnaje v Huttwilu

Pátek 16. února:
16:45 Česko – Rakousko
20:00 Švýcarsko – Německo

Sobota 17. února:
16:45 Rakousko – Německo
20:00 Česko – Švýcarsko

Neděle 18. února:
10:00 Česko – Německo
13:15 Rakousko – Švýcarsko

Foto: Martin Mašek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz