Evropa je tady, nejmladší hokejistky míří do Finska obhajovat stříbro

Foto: Karel Švec, ČSLH

Třináct zápasů v sezoně mají za sebou, nejdůležitějších šest je ale teprve čeká. České reprezentantky do 16 let už v neděli zamíří na Evropský pohár do finského Vierumäki, kde se ve špičkové konkurenci pokusí navázat na loňské stříbrné medaile.

Jágr Chance liga

Podobná akce nejmladší ženské kategorii dlouho chyběla, až po mládežnické olympiádě 2016 v Lillehammeru se rozhýbaly ledy a většina evropských zemí s posvěcením Mezinárodní hokejové federace rozjela novou tradici.

Evropský pohár se poprvé konal loni v Budapešti za účasti osmi týmů. Boj o zlato se víceméně týkal nejsilnější trojky – Finska, Česka a Ruska. Česká reprezentace ve skupině porazila Finky 1:0, se Švýcarskem a Slovenskem si poradila rozdílem třídy a postoupila do finále na sbornou. Od poloviny utkání doháněla dvoubrankovou ztrátu, přes velkou snahu prohrála 1:2 a získala stříbro.

Letos bude konkurence ještě silnější. K účasti se bohužel stále nepodařilo přemluvit Švédky a oproti loňskému roku nedorazí Slovenky, naopak se nově připojí Japonky a Norky. Desáté místo zaplní finský výběr do 18 let kategorie C.

Hokejový vývoj zemí „druhé gardy“ dává znát, že na medaili letos může rozhodně pomýšlet víc týmů. Mezi hlavní favority znovu patří Finsko a Rusko, cenný kov by rády obhájily i Češky. V kompletním složení budí respekt Němky, v březnu na české půdě zase ukázaly Japonky, že můžou potrápit kohokoli. Podobně nahoru jako Německo jde díky inteznivnímu tréninkovému programu Švýcarsko.

Druhý ročník neoficiálního mistrovství Evropy hostí známé finské tréninkové středisko Vierumäki. Hrát se bude na dvou ledových plochách od pondělí 16. do čtvrtka 19. dubna. Deset účastníků je rozděleno do dvou skupin, ve kterých se poperou systémem každý s každým na 2x 20 minut. V pondělí a úterý všechny týmy čeká po dvou utkáních denně.

Ve středu a čtvrtek přijdou na řadu bitvy o konečné umístění. První dva celky z obou skupin si křížem zahrají semifinále a následně o medaile, třetí a čtvrtí  stejným formátem zabojují o umístění na páté až osmé příčce. Tady už každého čeká jen jeden zápas denně, ale zato v kompletní délce 3x 20 minut. Pro celý turnaj platí, že v případě remízy rozhodnou o vítězi rovnou samostatné nájezdy.

Hlavní kouč Roman Heindl bere do Finska dvě brankářky, osm obránkyň a dvanáct útočnic. Tým se sejde v pátek 13. dubna ve Velkých Popovicích, po dvou dnech se letecky přesune do Helsinek a v místě konání ho ještě večer čeká trénink. Ve skupině se postupně utká s Maďarskem, Rakouskem, Japonskem a Finskem.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Nominace českého týmu

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Benešov), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (Chomutov), Gabriela Horáková (Roudnice nad Labem), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Denisa Habartová (Sedlčany), Michala Machková (Kadaň), Lucie Kučerová (Vítkovice).

Útočnice:
Lucie Gruntová (Chomutov), Barbora Bartáková, Tereza Chwastková (obě Sedlčany), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Patricie Škorpíková (Karviná), Hana Haasová (Krnov), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová (Kadaň), Nikol Nepokojová (Chotěboř), Anna Jiřina Pavlasová (Děčín), Gabriela Hrubanová (Prostějov).

Náhradnice:

Brankářky: Viktorie Švejdová (MODO Hockey, Švédsko), Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Nicole Hlinková (Sparta Praha), Adriana Dubová (Kutná Hora), Lucie Vávrová (Vsetín). Útočnice: Beáta Svatošová (Choceň), Marie Nowáková (Děčín), Tereza Horáková (HC Krkonoše), Karolína Sýkorová (Liberec).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod: Josef Polenský

Foto: Karel Švec, ČSLH

Složení skupin

Skupina A

Rusko
Německo
Švýcarsko
Norsko
Finsko "18" C

Skupina B

Česko
Finsko
Maďarsko
Rakousko
Japonsko

Zápasy českého týmu

Pondělí 16. dubna:
11:05 Maďarsko – Česko
19:20 Česko – Rakousko

Úterý 17. dubna:
09:20 Japonsko – Česko
16:05 Česko – Finsko

Kompletní rozpis »

Program play off

Středa 18. dubna:
12:00 A3 – B4 (zápas o 5.–8. místo)
13:00 B3 – A4 (zápas o 5.–8. místo)
15:15 A1 – B2 (semifinále)
16:15 A5 – B5 (1. zápas o 9. místo)
18:30 B1 – A2 (semifinále)

Čtvrtek 18. dubna:
09:30 zápas o 5. místo
10:30 zápas o 7. místo
12:45 zápas o 3. místo
13:45 B5 – A5 (2. zápas o 9. místo)
15:00 finále

Poznámka: Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o 1 hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz